Bezpieczeństwo i higiena pracy

Kiedy zakładamy swój interes musimy liczyć się z tym, że będzie sporo ważnych spraw, które będą nam spędzały sen z powiek. Na pewno do jednej z nich należą zasady BHP. Bywa, że sporo osób myśli, że jakoś damy radę nagiąć te przepisy, ale są one nieubłagane. Powinniśmy my sami, będąc pracodawcą oraz nasi pracownicy znać je i ich przestrzegać.
Jak właściwie przeprowadzić szkolenie BHP

Wielu firmom brakuje czasu na przedstawianie pracownikom norm BHP. Dlatego to dobry pomysł na rozwiązanie wielu aspektów tej kwestii.

Skoro chcesz w większym stopniu zbadać omawiany tu problem, to kliknij ten link. Bez obawy, to wiarygodny link (https://www.itb.pl/badania-drzwi-okna-bramy-swietliki-pasma-swietlne.html) - są tam zajmujące informacje.

Jeśli nasza firma ma siedzibę w Warszawie, to można zapisać się na jakieś szkolenie właśnie z zasad BHP w tej miejscowości. Można też zaprosić specjalistów w tej dziedzinie, by przeprowadzili szkolenie w naszej firmie dla osób zatrudnionych (skzolenia bhp od Gemmar).

Inne artykuły

W którym miejscu najlepiej byłoby kupić laptop?

laptop
Twórca artykułu: Andrew Moore
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Laptopy to doskonały przykład takiego sprzętu elektronicznego, który może przydawać się tak osobom uwielbiającym gry komputerowe, jak i tym osobom, które chętniej korzystają z komputera relatywnie rzadko.


Bezpieczeństwo na stanowisku pracy

BHP to niezmiernie istotna część funkcjonowania każdej jednostki. Nieistotne czy chodzi o szkołę, czy o sąd. Ważne, że trzeba znać i dostosowywać się do istniejących norm zapisanych w tych przepisach. Przepisy te muszą być sprawdzane przez różnego rodzaju organy np. przez sanepid. Powinniśmy, więc pamiętać o tym, żeby każdy nowy pracownik został przeszkolony właśnie z BHP. Nie zawsze znajduje się na to czas, ale należy jakoś się zorganizować, by do takiego szkolenia doszło.
w pracy
Twórca artykułu: Abd allah Foteih
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Bywa, że w niektórych firmach dzieje się tak, że dostajemy do podpisania kartkę, że zapoznaliśmy się z przepisami BHP, chociaż wcale tak się nie stało. Dlatego nie składajmy podpisu i możemy poprosić o zapoznanie nas z zasadami panującymi w firmie lub zezwolenie w czasie pracy, byśmy samodzielnie mogli się z nimi zapoznać. Jednak wiele firm by mieć to z głowy wybiera szkolenia BHP (Gdańsk - oferta TBF na). Dzięki takiemu szkoleniu dowiadujemy się wszystkiego, co dotyczy norm BHP - więcej - od tego jaki czas można spędzić w pracy, przy jakiej temperaturze maksymalnej możemy funkcjonować i w co się ubierać do pracy. Wiadomo, że normy BHP są różne w zależności od rodzaju stanowiska. Inne zasady obowiązują w biurze a inne na hali produkcyjnej. Jeśli, więc nasza firma ma biura i hale, to wiadomo, że owszem część szkolenia może odbywać się wspólnie, ale potem informacje dokładniejsze powinny zostać przedstawiane już jedynie poszczególnym grupom pracowników. Po tego typu szkoleniu pracodawca nie będzie musiał martwić się tym, że któryś z pracowników, nie będzie wiedział, w jaki sposób się zachować w konkretnych warunkach pracy.
22-06-20 12:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.