Centrale telefoniczne – motor postępu w technologii komunikacyjnej

Nikt chyba nie ma wątpliwości, jak znaczącą rolę w postępie technicznym odgrywa prawie 150letni wynalazek - telefon. Od momentu, gdy Aleksander Bell przeprowadził pierwszą pogawędkę po kablu, ta technologia komunikowania się niezwykle się udoskonaliła. Czy nowoczesne centrale telefoniczne są następnym etapem w rozwoju cyfrowej techniki?

schemat połączenia
Można uznać, że najważniejszym kamieniem milowym w tym procesie był dzień, kiedy w New Haven rozpoczęła funkcjonowanie pierwsza centrala telefoniczna. Powstała 2 lata po chwili narodzin telefonu i była zdolna zrealizować dwie rozmowy jednocześnie. Prawie piętnaście lat później wynaleziono pierwsze automatyczne centralki telefoniczne.

czytaj:

Od tamtych chwil trwał nieustanny rozwój telekomunikacji. Pod Oceanem Atlantyckim zainstalowano kable jednoczące nowoczesne centra świata – Amerykę i Europę.

Jeżeli pragniesz sprawdzić inny tego typu punkt widzenia na rozważaną w tym materiale kwestię, to przeczytaj więcej w tym opracowaniu (https://goldwasser.pl/), które poszerzy Twą wiedzę.

Z biegiem lat duże korporacje zaczęły mieć własne centrale telefoniczne – z pewnością kojarzycie z filmów pięknie telefonistki, siedzące przed ogromnymi urządzeniami. To była naprawdę nie łatwa sztuka tak sprawnie wtykać kabelki w odpowiednie otwory, na bieżąco obsługując skomplikowany ruch telefoniczny. Z czasem panie zostały zastąpione przez komputery.

zobacz:

Współcześnie sporo przedsiębiorstw decyduje się na swoje własne, cyfrowe centralki telefoniczne oraz telefony ip. Obok obsługi firmowych aparatów telefonicznych, nowoczesne urządzenia oferują również dostęp do sieci przez kable lub wifi. Łączą zatem w sobie cechy centrali i modemu internetowego. Niektóre oferowane maszyny posiadają możliwość używania protokołu voip, czyli Voice over internet Protocol. Telefonia IP to rozmowy telefoniczne za pomocą internetu, co potrafi mocno zredukować nasze rachunki.


Inne artykuły

Ciekawa alternatywa dla popularnej formy połączeń telefonicznych

centrala voip
Twórca artykułu: Hades2k
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W dwudziestym pierwszym wieku duże ilości trudności z kwestiami biznesowymi są w stanie pomóc rozwiązywać dobre centrale telefoniczne, dzięki którym firma może zaoszczędzić bezcenny czas ,a także czasem ogromne sumy pieniędzy. Kancelaria prawnicza, gabinet dentystyczny czy prywatne przedsiębiorstwo - centrale telefoniczne mogą czasem przydać się wszędzie. Nie jest teraz łatwo dobrze inwestować pieniądze w takie centrale. Ilość nowych rozwiązań komunikacyjnych oraz ogrom branży zajmującej się rożnymi usługami VOIP, może spowodować niepokojący ból głowy.
22-03-04 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.