Co można powiedzieć na temat termistorów ntc?

Jeżeli szukasz elementu, który ustrzeże cię przed przetężeniami, musisz zastosować termistory ntc. Przetężenia to inaczej mówiąc przejściowy wzrost natężenia prądu, jaki płynie w określonym obwodzie elektrycznym i przewyższa możliwą wartość, nazywaną wartością znamionową. Kiedy mogą pojawić się przetężenia? Zawsze, gdy za duże obciążenie pojemnościowe zostaje dołączone do zasilania, co może, lecz nie musi zepsuć elektryczne komponenty bądź nawet – w najgorszej sytuacji – cały obwód.


North
Twórca artykułu: North
Podpatrzone na: http://north.pl
Wymienione przed chwilą termistory ntc mają za zadanie zabezpieczać przed wskazanymi przetężeniami.

Przeczytaj więcej detali, a zobaczysz dodatkowe wiadomości, które z pewnością także Cię zaintrygują. Nie zwlekaj zatem i użyj linku dawoj subaru.

Są to elementy produkowane przez wiele firm funkcjonujących na tym polu. Jak wyglądają? Przyjmują postać tzw. spieków składających się z różnorakich metali, które zmieszane są następnie z masą plastyczną, by powiązać je w całość. Termistory występują w formie krążka, na który nanosi się pastę srebrną i lakier, co daje im wytrzymałość. Przylutowywane są do niej również doprowadzenia - naturalnie przed nakładaniem warstwy lakieru. Na czym polega praca termistorów?


Należy rozpocząć od tego, iż termistory ntc to temistory z negatywnym współczynnikiem temperaturowym. Inaczej rzecz ujmując to rezystor, którego rezystencja zmniejsza się, jeżeli rośnie temperatura. Odróżniają się stosunkowo dużą rezystancją, której zadaniem jest pochłanianie prądu po załączeniu zasilania. Poszczególne termistory mogą różnić się swoimi parametrami, a konkretnie rezystencją wyjściową i współczynnikiem ich reagowania na temperaturę. Z tego względu każdy klient, który będzie potrzebować takiego asortymentu, powinien wiedzieć, jakich parametrów szuka, by w sklepie z elektroniką nabyć taki produkt, który jest mu niezbędny. Dzięki temu wszystko zostanie załatwione szybko oraz bez problemu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, zawsze możemy skonsultować się z profesjonalistą w tej na tym polu bądź spytać sprzedawcy, który powinien udzielić użytecznych wskazówek i rozwiązać nasz problem.

Już wiesz, co musisz zrobić, aby uniknąć przetężenia oraz uszkodzenia bezpiecznika bądź innej, dużo poważniejszej awarii. Dobrze jest się przed nimi zabezpieczać, ponieważ tego typu defekty zwykle są dosyć kłopotliwe i wywołują trudności, z jakimi wcale nie chcieliśmy się mierzyć.
20-11-04 08:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.