Co to jest wskaźnik napięcia, w jaki sposób on funkcjonuje i dlaczego jest tak użyteczny?

Czy też pamiętasz, jakie jest od dawna podstawowe narzędzie każdego elektromontera? Używa go także na pewno każda tzw. "złota rączka". To ciekawe, iż takie niewielkie narzędzie mogłoby ustrzec nawet przed porażeniem prądem, zatem nawet przed śmiercią.


Tym urządzeniem jest miernik napięcia, nazywany też jako wskaźnik czy tester.


Swym wyglądem bardzo przypomina płaski wkrętak, może poza tym pełnić także tę rolę. Jednak stanowczo lepiej jest jego używać w jego naturalnej roli, zatem jako urządzenia, za pomocą jakiego można kontrolować, czy dana powierzchnia jest podpięta do prądu. W swojskich warunkach wskaźnik napięcia najczęściej wykorzystywany jest do badania, czy w gniazdku elektrycznym jest napięcie. Jak się to robi? Starczy wyłącznie metalowy koniec wskaźnika włożyć w jeden z otworów w kontakcie elektrycznym, a drugi koniec dotknąć palcem, którym najczęściej jest najgrubszy palec u ręki.


Lampy podłogowe i stołowa z kolekcji Toro
Twórca artykułu: SPOT Light
Podpatrzone na: SPOT Light


Jeśli napięcie jest podłączone do kontaktu, to transparentna rękojeść miernika, jaka posiada między innymi element o nazwie neonówka i naturalnie - diodę rozjaśni się. Okaże się to bodziec, że napięcie elektryczne jest do gniazdka podłączone. Jeżeli zastanawiasz się, w jakim miejscu można zakupić taki wskaźnik napięcia, to niezłym rozwiązaniem jest wycieczka do sklepu elektrycznego. Mógłbyś także wyszukać takiego miernika w Internecie.


Inne artykuły

przeznaczenie, rodzaje i budowa

dane
Twórca artykułu: Verbatim
Podpatrzone na: Verbatim
Zbyt wysoka wilgoć to problem, który spędza sen z powiek wielu mieszkańcom. Wilgotne mury mogą być przyczyną powstawania grzybów.


Wilgotne ściany to również podniesione koszty nagrzewania, niemiły zapach czy poślizgi w remontach.


W tamtym miejscu z pewnością będzie nieco atrakcyjniejsza cenowo, choć w wypadku testera, jaki wkłada się do kontaktu elektrycznego, bardziej istotna jest na pewno jego klasa, a nie cena.

Jeżeli dokładnie chcesz poznać dane na omawiany wątek, to obowiązkowo wejdź na sensowny serwis www (https://alpaki.pl/sprzedaz-alpak/). W tamtym miejscu znajdują się przykuwające wzrok wiadomości, które zapamiętasz na długo.

Na swoim zdrowiu oraz bytowaniu nie można by przecież oszczędzać.
21-12-18 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.