Co to są karty RFID, jak się je wyrabia i ile potrafią być warte?

Obecnie nie ma raczej osoby na świecie, jaka chociażby nie słyszała o wszelakiego rodzaju wykonanych z plastiku kartach. Służą one jako karty bankomatowe czy też jako tzw. karty lojalnościowe.


W przeszłości posiadały one tylko tak zwany pasek magnetyczny, jednak od pewnego czasu mogą mieć one również wbudowany tzw. chip, dzięki jakiemu korzystanie z nich jest znacznie praktyczniejsze.
karty rfid
Twórca artykułu: Graham Hill
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Są to tak zwane karty zbliżeniowe, jakie wręcz nie powinny fizycznie dotykać terminala. Tego typu karty RFID, jeśli okazują się być puste, czyli nie zaprogramowane, kosztują parę złotych.

Sprawdź też inną bazę treści poruszających omawiany temat - nie obawiaj się - wejście za darmo (http://www.maximgroup.pl/laptop-dell-inspiron-5379-i7-8550u-16gb-256gb-ssd-fullhd-dotykowy-win-10-pro28.html), więc kliknij ten link!

Wszelakie nadruki, które znamy wykonywane są na szczególnej drukarce do kart plastikowych. A do czego ponadto mogą posłużyć w codziennym życiu takowe zbliżeniowe karty RFID? Czy też prawdopodobna ilość ich zastosowań jest naprawdę tak znaczna?


Naturalnie, że tak.

Nie ma co zwlekać - jeśli ten wpis Cię zaciekawił, kliknij ponadto tu i zobacz także podobne oryginalne www (http://utylinia.pl/odpady).

choćby jako karty pracownicze do weryfikacji okresu realizowanej pracy lub obecności danego pracownika w strzeżonej zonie. Takie karty RFID służą także do weryfikacji tożsamości uczestników narady lub określania mieszkańców na niektórych placach postojowych. Potencjalnych zastosowań jest faktycznie bardzo dużo, niemało zależy od konkretnej okoliczności. Jedno jest wszakże pewne: karty RFID są niezwykle komfortowe, eleganckie i funkcjonalne.
Należałoby o tym nadmienić swemu kierownikowi, szczególnie wtedy, gdy taki będzie szukał sposobu na sprawdzenie, czy jego pracownicy przychodzą punktualnie do pracy.
20-10-12 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.