Czy drukarki wielowymiarowe kompletnie sferę nauki, technologii, a może nawet pozostałe obszary działalności człowieka?

Ostatnimi czasy w internecie niezwykle głośno jest o drukarkach wykorzystujących trójwymiarową technologię. Na niemal każdej platformie i w każdym serwisie informacyjnym z łatwością odnajdziemy nowe, zaskakujące filmy, na których takie urządzenia wykonują przestrzenne obiekty, zaczynając od tych codziennego użytku, po wytworzenie tak wspaniałych projektów, jak dla przykładu w pełni sprawna proteza ręki.

drukowanie 3d
Na wstępie, spróbujmy dowiedzieć się jak to jest możliwe, jednak nie jest to takie łatwe, gdyż drukarka drukarce nie równa i rodzajów drukarek 3D jest wiele. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych jest FDM, co oznacza osadzanie topionego metalu. Średnio przejrzysta nazwa, nieprawdaż? Oznacza to jednak „drukowanie” substancji ogrzanej do momentu jej topnienia i wyciskanie jej przez dyszę. Jednak najlepszym na tę chwilę sprzętem budującym w trójwymiarze niewątpliwie została drukarka 3D SLS. Wyjaśniając skrót otrzymujemy metodę selektywnego spiekania laserowego,charakteryzującą się zestalaniem przez laser wielu niezwykle cienkich warstw materiału, w wyniku czego wytwarza on wybrane przedmioty.Następnie nieutwardzony proszek należy usunąć i tak powstaje gotowy obiekt. Dlaczego, iż ten rodzaj drukarek przewyższa pozostałe? Przede wszystkim jest on znacznie bardziej precyzyjny, a także dający znaczniejszą swobodę jego stosowania. Niestety technika ta jest nieosiągalna dla użytkowników prywatnych, a jedynie dla specjalistycznych laboratoriów technicznych.


Inne artykuły

Imponujący wybór kolumn i głośników – gdzie można je znaleźć

głośniki
Podpatrzone na: pixabay
Marki oferujące sprzęty oraz dodatki w zakresie technologii prześcigają się w zadziwianiu swych odbiorców. Dopracowany perfekcyjnie asortyment jest wówczas rekomendowany przez konsumentów w rozmaitych branżach, natomiast mowa tu przede wszystkim o nagłośnieniu. Wyjątkowo cenione kolumny i glosniki klipsch wypierają powoli propozycje pozostałych producentów. Czym wyjątkowym przyciągają uwagę tak znacznego grona klientów? Konsumenci w pierwszej kolejności poszukują czegoś, co usatysfakcjonuje ich pod każdym z możliwych względów. Od lat w czołówce są kolumny i glosniki jbl.

wydruk 3d
Urządzenia te, a w szczególności drukarka 3D SLS, znajdują zastosowanie w prawie każdej dziedzinie działalności człowieka- przeczytaj więcej: . Zaczynając od różnych przedmiotów wytworzonych z tworzywa sztucznego,na przykład modeli, prototypów, części innych urządzeń, a kończąc na wyrobach z czekolady i dziesiątek innych artykułów spożywczych. Na tym nie koniec, bo wygląda na to, iż drukarka 3D SLS będzie rewolucyjna, także dla medycyny. Dzięki technologii trójwymiarowej, tworzone są dziś protezy kończyn, a też różnego rodzaju tkanki, całkowicie zdatne do przeszczepów.

Jak widać drukarki 3D rewolucjonizują znaną nam rzeczywistość, wpływając na wszystkie dziedziny naszego życia. Jednak część ludzi podkreśla, że mogą zostać one użyte do celów przestępczych, przykładowo do wytwarzania broni przez ugrupowania terrorystyczne. Być może, z tego powodu nie są one udostępniane dla każdego, kto posiada pieniądze i chciałby posiadać drukarkę 3D.
20-09-10 08:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.