Czym są inteligentne mieszkania i na czym polega ich działanie? Jakie posiadają zalety i czy korzystanie z nich jest korzystne?

Inteligentny dom jest specyficznym projektem, ale jak sama nazwa definiuje powinien charakteryzować się inteligencją, co oznacza, że na przykład powinien wiedzieć, w którym momencie zapalić lub zgasić światło. Inteligentne domowe rozwiązania powinny same wybierać najbardziej odpowiednie rozwiązania. Podobnie możliwy jest inteligenty ogród, który powinien sam się podlewać, ale oczywiście w takiej sytuacji, jak jest to konieczne.

Inteligentny budynek
Twórca artykułu: CODE_n
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dzięki wykorzystywaniu danych z czujników, nasz inteligentny system zarządzania sam potrafi przystosować się do różnych sytuacji. Nie tylko do obecności domowników, lecz również do czynników zewnętrznych, jak na przykład temperatura, poziom nasłonecznienia albo wilgotność powierza. To sprawia, iż taki budynek z pewnością poprawia komfort życia.

Inne artykuły

Naprawa komputerów

komputer
Twórca artykułu: hackNY.org
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Komputery niestety nieraz się psują. Samotna naprawa sprzętu zwykle nie jest polecana. Najlepiej zazwyczaj wybierać pogotowie komputerowe takie jak pogotowie komputerowe Gdynia. Najlepiej za każdym razem bardzo ostrożnie przeprowadzić wstępne rozpoznanie najważniejszych problemów ze sprzętem – może to bowiem znacznie skrócić czas reperowania komputera. Prosto bowiem klikając na rozliczne bardziej uszkodzić sprzęt, zamiast go naprawiać.


Specjalny system zarządzania pozwala na bardzo wygodne sterowanie każdym z urządzeń w takim domu, zaś za sprawą wizualizacji i podłączenia instalacji do neta jesteśmy w stanie w każdej chwili skontrolować jego funkcjonowanie z każdego miejsca. Taka integracja całości instalacji z systemem alarmowym i monitoringiem wpływa na poprawę bezpieczeństwa budynku. Inteligentny system dokonuje symulacji obecności domowników na podstawie wcześniejszych zdarzeń, co pozwala na zniechęcenie potencjalnych włamywaczy.

Pomysł na zbudowanie inteligentnego budynku sięga czasów sektora przemysłowego Stanów Zjednoczonych z lat siedemdziesiątych. Pochodzi on z obszaru kontroli produkcji zautomatyzowanej i optymalizacji środowiska w dziedzinie rozwoju roślin.

Zaciekawił Cię ten wpis? To świetnie! Kolejne równie atrakcyjne treści odszukasz pod podanym odnośnikiem - tam czeka na Ciebie dalszy ciąg (http://www.instal-bud.biz/pomiary-natezenia-oswietlenia.html).

Technologie i rozwiązania, które zostały skonstruowane w tym obszarze do końca 1980 roku pozwoliły na skonstruowanie systemu zarządzania budynkiem do zastosowań prywatnych i biurowych.
Aktualnie tego rodzaju domy są coraz bardziej popularne i to w różnorodnych częściach świata, również w Polsce, jak inteligentny dom (polecane systemy ociepleń domu) Kraków. Ponadto bardzo bogata jest sfera działań z tym związanych, odpowiednim przykładem jest automatyka budynkowa Kraków w ramach, której podejmowane są kwestie inteligentnych domów.

Jak prognozują znawcy, w przyszłych latach będzie powstawało coraz więcej takich domów. Warto więc zainteresować się tematem, bo jest to tendencja bardzo ciekawa, bardzo przyszłościowa. Może za jakiś czas każdy dom będzie inteligentny.
20-07-31 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.