Dobrej jakości obiektywy do aparatu. Sprzęt fotograficzne warte rekomendacji

Obiektyw fotograficzny to część aparatu, która stanowi spójny system zawierający jedną bądź więcej soczewek i służy do skupiania obrazu na matrycy lub błonie światłoczułej. Obiektywy mogą być stale dołączone do korpusu aparatu fotograficznego lub być ich wymienną częścią. Wyposażone są zazwyczaj w stabilizację obrazu oraz mechanizm doboru przysłony, za sprawą czego regulowana jest ilość światła przepuszczana do wnętrza aparatu, gdzie na błonie światłoczułej tudzież matrycy zostaje uwieczniony obraz.Fotograf podczas pracy
Twórca artykułu: cjmartin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Do najistotniejszych zadań obiektywu fotograficznego należy odpowiednie ogniskowanie promieniowania światła, wpadającego przez wmontowane w jego wnętrzu soczewki.

Nie ociągaj się - jeśli masz ochotę przestudiować dalsze wiadomości (https://www.gohero.pl/ryze-tello-by-dji) na ten bardzo zajmujący temat, to kliknij w link pod spodem i przejdź do nowego artykułu.

Nowoczesne obiektywy wyposaża się dodatkowo w powłokę przeciwodblaskową. Obecnie obiektywy zawierają także kilka wysokiej jakości soczewek, w części klejonych, pogrupowanych w człony i o różnych ogniskowych, które mają za zadanie rozpraszać albo skupiać światło, ulepszać niedoskonałości obrazu bądź go zniekształcać, w zależności od upodobań fotografa.

Sigma 17-70 mm to obiektyw do codziennego użytku, wykorzystywany głównie do ogólnych potrzeb fotograficznych, zobacz Sigma Pro Centrum . Wspaniale nadaje się do robienia kadrów z podróży czy życia rodzinnego, ale poradzi sobie też z nieco bardziej twórczymi zadaniami. Sigma 17-70 mm ma spełniać funkcję sprzętu, który fotograf ma przy sobie ciągle. Gwarantuje on prostą pracę i praktyczną obsługę, przez co zadowoli nawet najbardziej wybrednych klientów. 3 soczewki asferyczne, w tym jednatym dwustronna soczewka asferyczna, stworzone wg najnowszych koncepcji hamują i Poprawiają wszelkie aberracje, wraz z z astygmatyzmem i gwarantują wysoką jakość obrazów w zakresie przybliżeń.
Obiektyw posiada autorską funkcję OS firmy Sigma. Zapewnia on efektywną korekcję rzędu ok. 4 przysłon, co pozwala skompensować wstrząsy kamery nawet w obrazach z zakresu makro, w przypadku jakiej łatwo dostrzec nawet najmniej widoczne rozmazania.


W korpusie obiektywu Sigma 17-70 użyty został nowy materiał - TSC, odznaczający się niezwykle niską kurczliwością przy zmianie temperatur oraz sporą stabilnością. W porównaniu z powszechnie wykorzystywanym poliwęglanem, TSC charakteryzuje się o 1/5 większą elastycznością. Ze względu na małą termokurczliwość materiał dobrze łączy się z częściami metalowymi, co przekłada się na lepszą jakość wykonania. Wykorzystanie TSC umożliwiło też zmniejszenie pierścienia powiększenia i skali. Obiektyw Sigma 17-70 posiada mosiężne mocowanie do bagnetu, zapewniające wysoką dokładność i solidność. Jego powierzchnia poddane została specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, a tym samym - długoletnie użytkowanie.
20-03-10 08:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.