Dynamiczny rozwój nowoczesnej elektroniki znacząco przyczynia się do zmniejszenia liczby stanowisk pracy

Określenie samoobsługa w czasach PRL-u posiadało niewiele znaczeń. Chyba zazwyczaj łączymy go z barami mlecznymi, gdzie każdy, chcąc nie chcąc, był zmuszony obsłużyć się samodzielnie. Chociaż i obecnie nie w każdej karczmie pracują kelnerzy, to jednak w porównaniu z latami 70-tymi zeszłego stulecia dużo się zmieniło. A mianowicie, praca ludzi została zastąpiona przez najrozmaitsze systemy. Naturalnie póki co roboty nie serwują posiłków, lecz na parkingach bądź w różnego rodzaju wypożyczalniach należności są inkasowane przy użyciu specjalistycznych urządzeń.

samochody na parkingu
Twórca artykułu: Nicolas Senaud
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zawód parkingowego jak dotąd nie przeszedł do historii, lecz system parkingowy - bardzo pomocna strona, warto zajrzeć jest w stanie niewątpliwie zastąpić nawet kilku pracowników. Dla właściciela parkingu wprowadzenie tego systemu bywa związane z niemałymi oszczędnościami. Menedżerowie mogą zapomnieć o regularnym wypłacaniu wynagrodzenia osobie pobierającej opłaty. A poza tym trzeba także pamiętać, że w niektórych przypadkach parking koniecznie musi być otwarty przez 24 godziny, a to w końcu wymaga zatrudnienia dodatkowych osób. Dlatego świetny system parkingowy bywa wykorzystywany tak przez placówki państwie, np. szpitale specjalistyczne, jak i firmy prywatne.

Inne artykuły

Alternatywa przeznaczona dla dokumentów zrobionych z papieru - a więc, coraz popularniejszy elektroniczny przesył danych

alkomat
Podpatrzone na: www.ohgizmo.com
Każdy z nas wie - tym bardziej razem z biegiem lat - iż przetrzymywanie niektórych dokumentów jest nam wręcz niezbędne, albowiem w rzeczywistości w ogóle nie wiadomo, w jakim momencie mogą się jeszcze przydać.


Jeszcze pod koniec zeszłego stulecia można było całkiem dobrze zarabiać na wypożyczaniu kaset - w tym miejscu mamy na względzie nade wszystko kasety VHS, które wtenczas były najbardziej rozpowszechnioną formą utrwalania długich i tych krótszych filmów. Teraz, czyli w epoce szybkiego internetu, wypożyczalnie tradycyjne praktycznie zniknęły z rynku, ale aktywni Polacy w żadnym razie nie przestali bogacić się na samym wypożyczaniu. W istocie popyt wpływa na podaż, co oznacza, że najlepiej wypożyczać dobra, które ludziom są naprawdę potrzebne, a których najzwyczajniej w świecie nie posiadają, np. rowery do jazdy po konkretnym mieście.

wypożyczalnia samochodów
Twórca artykułu: Paulo Henrique Rodrigues
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
I w tym przypadku sprawdź system wypożyczalni pomaga zmniejszać koszty związane z zatrudnieniem pracowników.
Jeśli ktoś szczegółowo przeanalizował pracę najróżniejszych systemów, to z całą pewnością musiał stwierdzić, że nie zawsze da się całkowicie zastąpić pracę ludzi - w końcu nawet te najbardziej zaawansowane systemy ulegają awarii.

Pragniesz poznać także inne pokrewne materiały, ale nie wiesz, w którym miejscu je znaleźć? Bez nerwów - przeczytaj więcej w serwisie.

A wówczas potrzebni są znawcy, którzy potrafią je sprawnie zreperować, jak również pracownicy, którzy na kilka godzin albo nawet dni zastąpią zepsute urządzenie.
22-05-15 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.