Elektroniczna wymiana informacji - co to jest oraz w czym konkretnie może nam pomóc?

Czym jest konkretnie EDI, a więc pochodzące z angielskiego Electronic Data Interchange oraz jaki ma związek z napomkniętą w naszym temacie elektroniczną wymianą informacji? Jaki jest jego najważniejszy cel oraz co nam umożliwia jego używanie? To wszystko oraz jeszcze więcej nie posiadając najmniejszego problemu znajdziesz w środku naszego nowego - dopiero co wydzierganego - felietonu!


Ponad wszystko na samym początku powinniśmy wyjaśnić, czym dokładnie bywa wspomniane w naszym wstępie EDI.
online
Twórca artykułu: www.future-toys.pl


Skąd w ogóle się w rzeczywistości tu wzięło? Tymczasem skrót EDI (który jak widać pochodzi z angielskiego) jest odpowiednikiem ciekawiącego nasze osoby dzisiaj tematu, a więc elektronicznej wymiany informacji. Co to jednakże dokładnie jest? Otóż elektroniczna wymiana danych jest to nic innego jak najzwyczajniej w pełni zautomatyzowana wymiana różnych danych, która odbywa się między różnymi komputerami (konkretniej między ich systemami), w jakiejś określonej z góry postaci przekazu (przezywanej również komunikatem). Celem EDI jest sprawić, że przekazywane dane będą wolne od "powtórzeń", czyli dokładnie tych samych zwielokrotnionych danych, które to po prostu ma wyeliminować, tym samym usprawniając przesył informacji, które są przekazywane szybciej oraz o wiele dokładniej pomiędzy stronami, których to dotyczy (dla przykładu tych, które używają do komunikacji dokładnie tej samej aplikacji).
EDI, jak to bardzo prosto się zorientować, używa się we wszelakich programach komputerowych, które to mają za zadanie "łączyć" różnych ludzi, w tym zazwyczaj kupującego i sprzedawcę, którzy nawiązują bezpośredni "kontakt" dzięki progRAMom albo platformom komputerowym.
20-12-08 08:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.