Wycieczka po Wrocławiu - co powinno się dostrzec w tym mieście?

Wycieczka po Wrocławiu bezsprzecznie będzie niesłychanie emocjonująca. Wrocław to ładne miasto, które posiada wiele do zaoferowania. Na początek wskazane jest udać się do serca Wrocławia, to znaczy ujrzeć rynek. Znajduje się tam wiele kościołów, z jakich możemy podziwiać uroczą panoramę miasta, oraz także stare kamieniczki, niemało sklepów i sporo atrakcyjnych kawiarenek i kafejek.

Wrocław
Twórca artykułu: Alberto Cabello
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
We Wrocławiu należałoby wybrać się także do Ogrodu Zoologicznego oraz do ZOO - na zwiedzanie tych atrakcji powinno się zająć sobie dużo czasu. Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie można chwilę wypocząć oraz napić się piwka pod chmurką. To miejsce zalecamy szczególnie ciepłą wiosną i latem. Warto wybrać się także na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, jaka proponuje rejsy od wiosny do jesieni. Możemy również pożyczyć kajak lub rower wodny.

Park Szczytnicki to też perfekcyjny pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu około 400 różnych gatunków drzew, multum ślicznych roślin, czarowne mosty oraz kładki, jakimi wolno przechadzać się. Ładnym miejscem jest również zrobiony z drewna kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI oraz XVII wieku. We Wrocławiu pożądane byłoby zobaczyć także Most Grunwaldzki, jaki jest jednym z pierwszych wiszących mostów w pełnej Polsce. Mimo, że we Wrocławiu nie brak mostów, to śmiało można powiedzieć, iż Most Gru http://ekotur.wroclaw.pl/imprezy-okolicznosciowe.html J]Ciekawym miejscem jest również Wyspa Słodowa, gdzie częstokroć odbywają się różne imprezy plenerowe i koncerty, zaś na barkach zdołamy napić się piwa. Niedaleko Wyspy Słodowej znajdują się także dwie inne - Wyspa Piaskowa i Bielarska, które też wskazane jest odwiedzić. Wyspy te wyróżniają Wrocław na tle innych miast, to wspaniałe miejsce na spacer oraz wypoczynek.

To ledwo kilka miejsc, które zdołamy ujrzeć, będąc w tym ładnym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, powinno się zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w którym odnajdziemy jeszcze więcej intrygujących miejsc i zabytków godnych ujrzenia.
22-02-17 07:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.