Popularny oraz czynny sposób na urlop

Coraz częściej planujemy spędzenie własnego odpoczynku aktywnie. Dużym polem do popisu stały się przeróżnego rodzaju sporty wodne. Wyjazd na nurkowanie w Egipcie, pływanie na Morzu Śródziemnym, a również windsurfing, narty wodne i wakebording. Ale bardzo widowiskowym i ostatnio także modnym sportem stał się kitesurfing.


Kitesurfing jest sportem wodnym, jaki można scharakteryzować formą surfingu, bowiem poruszamy się po wodzie na desce o niedużej wyporności. Zasadniczą siłą napędową jest latawiec, a sterowanie nim odbywa się przy wsparciu drążka kierującego. Całość powiązana jest z trapezem, co pozwala na wolne sterowanie latawcem, gdyż cała moc z latawca scedowana jest na biodra i w okolice pasa.
Dla osoby uprawiającej kitesurfing decydujący jest stały i solidny wiatr. Z pewnością dobrze jest, gdy służącym wymogom wiatrowym towarzyszy słoneczna pogoda, ciepła, lazurowa woda i piękne pejzaże. Kitesurfing (przejdź do strony kurs kitesurfingu cena) jest sportem pewnym z zastrzeżeniem, że znamy prawidła zachowania i kierowania latawcem.

W okresie wakacyjnym do najczęściej odwiedzanych należą spoty w państwach europejskich. Jest to autentyczny raj do praktykowania sportów wodnych. Mocny i trwały wiatr, który wieje przez cały rok czyni, że na wyjazd w owe strony decydują się miłośnicy owego sportu z całego świata. Jeśli ktoś ma chętkę na egzotyczny wyjazd, idealnym miejscem jest Maroko. Poza doskonałymi wrażeniami z pływania, czeka nas spotkanie z dziką przyrodą.

Kitesurfing
Twórca artykułu: troy_williams
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rodzima Zatoka Gdańska przekazuje nam również bardzo dobre warunki i jest świetnym miejscem na weekendowy wypad.
Niezależnie od tego czy organizujemy wakacje w Polsce, w państwach śródziemnomorskich, w Brazylii, czy Egipcie, uwagę przykuwają kolorowe, unoszące się wysoko nad wodą latawce, a skoki i powietrzne sztuki czynione przez uprawiających ten sport zadziwiają wszystkich. W tym sporcie nie liczą się lata, ani szczególna siła muskułów, wystarczy odpowiednia synchronizacja i obycie z wodą.


Warto się odważyć i spełnić własne marzenia. Taki niecodzienny wyjazd powiązany z doskonałą przygodą na pewno zostanie długo w naszych wspomnieniach.
20-09-02 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.