Jak efektywnie dochodzić własnych praw w internecie? Mały poradnik dla ludzi, którzy cenią swoje prawa autorskie i nie chcą pozwalać na ich naruszanie

W dzisiejszych czasach wiele osób publikuje swoją bardzo szeroko rozumianą twórczość w sieci. Jeżeli na przykład prowadzisz bloga, wówczas także umieszczasz w sieci swoją twórczość - pewnie każdy z rozpoznawalnych blogerów nie raz spotkał się z sytuacją, kiedy ktoś zawłaszczy sobie jego fotografię czy tekst i przedstawił jako własne.

Co można uczynić w takich sytuacjach? Niestety wciąż wiele osób nie rozumie, że coś takiego jak prawa autorskie w internecie jak najbardziej obowiązuje. W współczesnych czasach mnóstwo osób sądzi, że coś, co zostało zamieszczone w sieci, staje się "niczyje| i można z tego swobodnie korzystać bez zgody, a dodatkowo bez wiedzy autor. Oczywiście w żadnym przypadku tak nie jest - jeżeli zamieszczasz w sieci na przykład wykonane przez siebie fotografie albo stworzone przez siebie artykuły, masz prawo wtedy domagać się od wszystkich innych użytkowników sieci poszanowania Twoich praw autorskich. Polecamy artykuł https://www.jwp.pl/uslugi/ochrona-praw-autorskich/e prawa autorskie innych osób - wszystko, co znalazło się w internecie, ma swoje autora. Nawet kiedy nie możesz go odnaleźć, a chcesz koniecznie zamieścić dany tekst czy fotografię na swojej stronie internetowej, wtedy powinieneś przynajmniej podać odnośnik do witryny internetowej, z której go wziąłeś.
w pracy
Twórca artykułu: Graham Stanley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeżeli uda Ci się odnaleźć autora, wtedy bez wątpienia powinieneś zapytać go o to, czy zezwala na użycie swojej twórczości, a dodatkowo podpisać zdjęcie czy tekst jego nazwiskiem. Tylko dzięki temu możesz mieć gwarancję, że nie czeka Cię proces o naruszenie prawo autorskich. Z naruszaniem prawo autorskich w sieci ma kłopot wiele osób. Świadczyć może o tym chociażby fakt, jak wiele razy wpisywane w wyszukiwarki internetowe jest hasło "znak towarowy ochrona". Mnóstwo osób wie, że ich prawa autorskie są naruszane, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, jakie środki ochrony przed takimi działaniami mu przysługują.
Czytaj też

Inne artykuły

Ciekawy sposób na zwrócenie uwagi potencjalnego klienta

promocja
Twórca artykułu: Paul Stainthorp
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W każdym dużym sklepie spożywczym i we wszystkich większych sklepach kosmetycznych możemy wziąć do mieszkania gazetkę promocyjną. Zresztą gazetki promocyjne różnego typu są wkładane do naszych skrzynkach pocztowych i czasem trudno się w skrzynce doszukać jakiegoś listu. A gazetki są różne począwszy od wspomnianych już gazetek ze spożywczaków i sklepów kosmetycznych, przez sklepy z dodatkami do domu a kończąc na reklamach z ciuchami.

Nie da sihttps://www.jwp.pl/uslugi/zwalczanie-nieuczciwej-konkurencji/ie na to, aby dowolnie korzystać z wszystkich treści dostępnych w internecie, jednak nie znaczy to bynajmniej, że nie warto uświadamiać innych, że postępują źle. Jeśli publikujesz w internecie jakieś materiały, zawsze powinieneś na dodatek uświadamiać odbiorców Twoich treści, że pozostają one pod ochroną prawną. Jeżeli tylko będziesz konsekwentny, niewątpliwie w końcu przyniesie to zamierzony efekt w postaci zmniejszenia ilości naruszeń.

Opracował https://www.jwp.pl/
20-02-05 15:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.