Jak można opublikować stronę w sieci internetowej, podstawowe rodzaje hostingu.

Każda internetowa strona potrzebuje dwóch rzeczy, to znaczy adresu i pewnej ilości miejsca na serwerze który jest podłączony do internetu, na jakim zostaną umieszczone wszystkie pliki. Adresy internetowe inaczej są nazywane domenami, są one wynajmowane i na tej podstawie użytkowane przez właścicieli. Z kolei pliki można umieszczać w różnych miejscach. Może to być własny komputer, podłączony do sieci, ale najczęściej będzie się wynajmować miejsce na serwerze albo nawet cały taki serwer.

świadczenie usług internetowych
Twórca artykułu: Patrick Bombaert
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Potocznie takie usługi nazywają się hostingiem, lecz tak naprawdę obejmują one wiele rozmaitych opcji, zależnie od oczekiwań klientów i ich możliwości finansowych.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta problematyka, bez wahania zobacz również to unikalne www (a-pro.pl/hurtownia-elektryczna/), ponieważ przeczytasz tam niezwykle ciekawe informacje.

Najmniej kosztuje hosting dzielony - . Będzie to oznaczać, że na jednej fizycznej maszynie będzie się znajdować od kilku do nawet kilkuset kont o określonych parametrach. Każde z kont będzie miało przydzieloną powierzchnię, ilość transferu do wykorzystania oraz moc procesorów, a jego cena będzie się wahać od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Przeważnie firmy oferujące hosting mają w swojej ofercie kilka różnych pakietów, więc każdy mógł będzie sobie coś wybrać pod potrzeby swojego serwisu.


Inne artykuły

Testowanie jakości oprogramowań mobilnych

rachunki
Współcześnie, życie codzienne statystycznego Polaka wygląda zupełnie inaczej niż persony starszej od niego o pokolenie, kiedy była w takim samym wieku. Wszystko za sprawą ogromnego skoku technologicznego, który cały czas ma miejsce.

serwery
Twórca artykułu: Jeff Hammerquist
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Współdzielony hosting ma liczne ograniczenia, jeśli więc ktoś będzie potrzebował więcej możliwości, to pomyśleć powinien o czymś wydajniejszym. Chętnie wybieraną opcją są na przykład tanie serwery wirtualne. W ramach tego typu usługi klient dostaje określoną część fizycznych zasobów serwera, to znaczy odpowiednią ilość pamięci i dysku, moc obliczeniową procesorów oraz transfer. Cała konfiguracja konta należy klienta, ale przez to dopasować można liczne parametry do swoich potrzeb. Następną z opcji jeżeli chodzi o możliwości wydajnościowe będzie debian server dedykowany, to znaczy oddzielna maszyna z wybranymi komponentami - Techstorage. Sp z ograniczoną odpowiedzialnością. Serwery dedykowane przeważnie umieszczane w zaawansowanych technologicznie serwerowniach, i z nich dzięki odpowiedniej infrastrukturze są widoczne na zewnątrz. Serwery dedykowane poradzą już sobie z naprawdę sporymi stronami, a ich dużym plusem będzie to, że da się je prosto rozbudowywać.
20-04-23 07:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.