Jak zakupić mieszkanie - poradnik

Zakup mieszkania to często życiowa decyzja, która wymaga dogłębnego przemyślenia oraz rozważenia wielu przeróżnych aspektów: od wyboru lokalizacji, poprzez sposób opłacania kupna, aż po decyzję o wykończeniu kwatery.


Zanim dojdzie do wyboru położenia wymarzonego apartamentu, warto zastanowić się, w którym miejscu w ogóle poszukiwać swego lokum.
meble
Twórca artykułu: Kārlis Dambrāns
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


urządzenie elektryczne
Twórca artykułu: Dennis van Zuijlekom
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


akumulator
Twórca artykułu: Włodarzewska S.A.
Podpatrzone na: Włodarzewska S.A.


Do wyboru jest rynek pierwotny i wtórny. W pierwszym wypadku do dyspozycji są nowe mieszkania, co już stanowi ich wielką wartość – możemy je dowolnie aranżować i dostosowywać do osobistych wymogów, selekcjonować najwygodniejszy układ wnętrz, ilość pokoi, piętro, a nawet to, na jaką stronę świata będą wychodziły okna. Nie bez znaczenia są również nowoczesne rozwiązania jak też technologie w budownictwie, które stosuje się w nowych mieszkaniach, lepsza termoizolacja, a nawet możliwość kupna razem z mieszkaniem miejsca postojowego. Do tego nabywca dostaje jeszcze gwarancję, której brak w przypadku mieszkań z rynku wtórnego. Używane mieszkania są natomiast trochę tańsze, ale za to trzeba często dużo zainwestować w ich renowację. Ponadto technologia, która była wykorzystywana do ich budowy, współcześnie okazuje się przestarzała, a nierzadko niezbędne staje się także ocieplanie domku.


Zanim konkretny lokal zostanie wybrany, warto dokładnie przeanalizować własne wymogi jak też oczekiwania, a też styl życia. Niektóre osoby preferują prestiżowe dzielnice, najodpowiedniej położone jak najbliżej centrum, inne preferują lokalizacje daleko od centrum, poszukując przede wszystkim spokoju a także ucieczki od zgiełku miasta.
Kiedy dojdzie już do wyboru danej lokalizacji jak też związanej z nią inwestycji, drugim krokiem musi być ocena wiarygodności dewelopera. Idzie wszak nie jedynie o bezpieczeństwo pieniędzy, ale także o sprawność a także jakość realizacji inwestycji. Przetestowaną firmą jest przykładowo Archicom Wrocław.
22-11-08 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.