Jaki wybrać aparat cyfrowy na wakacje?

Aparat fotograficzny na urlop. To chyba najczęściej kupowana – prócz samych ofert wakacyjnych w biurze podróży – rzecz zaraz przed odjazdem na letni wypoczynek.


Jak go wybrać? Na co zwrócić uwagę? Jakie cechy musi mieć perfekcyjny, wakacyjny aparat? Jesteś dyletantem i w ogóle nie wiesz o co w tej fotografii chodzi? Nie wiesz co to jest przysłona, ogniskowa? I z tego powodu odrzucasz cały sprzęt, jaki ma coś więcej poza funkcją „krajobraz”, nocne zdjęcia”? Omyłka! Wybierz aparat, który pozwoli Ci się rozwijać, myśleć w trakcie fotografowania.
LED
Twórca artykułu: Motorola
Podpatrzone na: Motorola


Wikipedia
Twórca artykułu: Simon Fraser University - University Communications
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Niech posiada wszystkie te „wykrywania twarzy” a także pozostałe ustawienia. Lecz sam zobaczysz, że w miarę uzyskiwania biegłości zaczniesz używać funkcji manualnych, zaczniesz eksperymentować. Pojmiesz o co idzie w procesie fotografowania. Zaczniesz czerpał z fotografii o wiele więcej frajdy. Istotne, aby ustawienia dostępne były z poziomu aparatu – w gałkach a także przyciskach, nie zaś zaszyte głęboko w ekranowym menu.


sigma 18-200
Twórca artykułu: TRANSCEND
Podpatrzone na: TRANSCEND


Aparaty sigma 18-200 potrafią być ciężkie, wyjątkowo te bardziej profesjonalne. Natomiast balast męczy, szczególnie gdy jest gorąco. Wybierz sprzęt nie za duży. Prócz mniejszej wagi zyskasz jeszcze coś: malutki aparat fotograficzny mniej zwraca na siebie uwagę. I nie chodzi wyłącznie o złodziejaszków, ostrzących zębiska na Twój ekwipunek. Lecz o ludzi, których będziesz fotografować.

Pamiętaj, że pokrewne artykuły, są bliżej niż myślisz. Kliknij tutaj, a ukażą Ci się przydatne informacje i dzięki temu poznasz więcej detali na ten temat.

Z niewielkim sprzętem będziesz bardziej anonimowym fotografikiem a także zrobisz lepsze ujęcia. Nie nabywaj także jakiejś miniaturki.
Zwłaszcza jeżeli nie masz dłoni Calineczki. Malutkie aparaty niekomfortowo się obsługuje. Poza tym miniaturyzacja oznacza jedno: rezygnację z zastosowań, jakie się „nie pomieściły”.
21-05-12 08:10
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.