Jakie wykorzystuje się obecnie rodzaje telekomunikacji oraz dlaczego są one lepsze od telefonów?

Ludzie mają możliwość komunikować się wzajemnie na dużo różnych sposobów. Jednym z nich jest znana od kilkudziesięciu lat technika radiowa, która wykorzystywana jest do dziś przez np.
IT
Twórca artykułu: Kris Duda
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


różne służby mundurowe bądź medyczne.


Dla niektórych osób radiokomunikacja to zamiłowanie, które może być połączone z ich pracą zarobkową. Jest to jednak bardzo szeroka dziedzina, którą można by rozdzielić na kilka podstawowych sektorów. Do pierwszego z nich można by zaliczyć przyrządy, których mogą używać osoby prywatne (bez wyrabiania dodatkowych zezwoleń) urządzenia PMR czy bardzo znane CB radia. Telefony PMR zezwalają na przeprowadzanie połączeń w zasięgu ok. 1 km. Radia CB natomiast to prawie wymagane wyposażenie wszystkich kierowców m.in.

Ten kolejny link (https://raksa.com.pl/category/pagaje-wiosla-bosaki) tworzyliśmy dla Ciebie bardzo starannie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą następną witrynę.

ciężarówek, a ich zakup może się zwrócić w terminie zaledwie paru dni. Innym sektorem mogłaby zostać radiokomunikacja amatorska, która działa na analogicznej zasadzie jak radia CB, jednak dostęp do używanych w tamtym miejscu częstotliwości radiowych wymaga wyrobienia licencji oraz zdania stosownego testu. Dla oddanego krótkofalowca największą radością jest prowadzenie pomyślnej rozmowy na naprawdę duże odległości, np. Europa-Stany Zjednoczone.


Trzecim wariantem jest łączność specjalistyczna, w której nie ma miejsca na jakiekolwiek błędy. Taki wariant transmisji jest używany przez różnego rodzaju służby, przykładowo policję, straż graniczną czy też wiele innych.
Radiokomunikacja specjalistyczna jest o tyle lepsza od np. telefonii komórkowej, że nie ma tu kosztów nawiązania połączenia, ani nawet samej rozmowy. Przeważająca część służb wykorzystuje pasma UKF. Dystanse pomiędzy stacjami bazowymi a samochodami przykładowo drogówki czy też ITD wynoszą około 50km.
22-07-10 08:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.