Jakim sposobem zachowywać anonimowość w internecie

Zewsząd otaczają nas treści reklamowe. Jesteśmy przyzwyczajeni do klasycznych bilbordów a także broszur tak bardzo, iż przechodzimy obojętnie nieopodal nich. Oczywiście nie znaczy to, że nie mają one na nas wpływu, jednak jest on zdecydowanie mniej intensywny niż wpływ reklamy multimedialnej w internecie. Wyższość tych drugich polega nie tylko na większym wachlarzu możliwości. Pozwala także na personalizację treści. Korzystając z sieci zostawiamy po sobie sporo informacji, częstokroć zupełnie nieświadomie.

wyszukiwarka
Twórca artykułu: Descrier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wyszukiwarki a także serwisy internetowe gromadzą dane o naszej aktywności. Dane te są wykorzystywane przez agencje reklamowe, dzięki temu mogą one kierować do nas dużo bardziej skuteczną promocję. Nie jest to jednakże jedyny sposób w jaki informacje podmiotowe mogą być wykorzystywane. Sporządzenie profili psychologicznych nabywców jest pewnym z narzędzi które oferują tak zwane metody prognozowania podaży .http://www.alterweb.pl/ czytelnym językiem, próbują one przewidzieć popyt na usługi albo produkty analizując zachowania klientów, bądź poszukiwane przez nich wiadomości. Często zatem mamy wrażenie iż jesteśmy śledzeni w sieci. Każdemu z nas zdarzyło się zastanawiać jak powstrzymać niechcianą witrynę z 300 reklamami auta albo innego towaru, którego w danej chwili nie szukamy. Sposobów na to jest parę. Najpopularniejsze przeglądarki proponują nam dodatki gwarantujące pozbycie się kłopotu. Jak zablokowac strone intJak zablokowac strone internetowabyć włączenie w naszej wyszukiwarce opcji tak zwanego blokowania wyskakujących okienek.


Inne artykuły

Nowe pojęcia, które znamy, lecz jakich definicji nie znamy. Poniżej przykłady tego typu zagadnień

nowe pojęcia w internecie
Twórca artykułu: Epicantus
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Obecnie mamy do czynienia z rożnymi zagadnieniami, które pojawiły się nie tak dawno, często są to obco brzmiące nazwy. Nie każdy ma świadomość o czym mowa, dlatego często mamy tym problem. Spróbujmy objaśnić trzy całkiem ciekawe pojęcia, jakie wciąż obijają się o uszy.

przykładowa strona internetowa
Twórca artykułu: Adriel Hampton
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Można w stosunkowo prosty sposób "nauczyć" przeglądarkę które treści może przepuścić a jakich nie. To rozwiązanie jednakże nie likwiduje problemu śledzenia nas w internecie, minimalizuje tylko efekty tego działania. Niekiedy jednak pragnęlibyśmy być bardziej anonimowi. Jest to wykonalne dzięki zastosowaniu serwisów pomagających zachować bezimienność. Najpopularniejsza z tych sieci jest Tor. Co to jest TOR ? Jest to sieć serwerów www.alterweb.pl/-siec-tor-najwiekszy-czarny-rynek-czy-przyszlosc-internetuprawie niemożliwe jest ustalenie prawdziwej tożsamości użytkownika. Dane przesyłane są od komputera eksploatatora do serwera, gdzie informacje identyfikacyjne są losowo zmieniane i wysyłane na kolejny serwer gdzie na nowo są zmieniane.
20-01-20 13:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.