Karta rfid - do czego służy i w których miejscach można ją stosować?

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas posiada w portfelu jakąś kartę. Czy jest to karta do komunikacji miejskiej, do bankomatu, albo karta lojalnościowa, jaką możemy dostać w przeróżnych sklepach, ich działanie będzie podobne.
Ich miana to karty rfid, natomiast używanie przytoczonych kart oparte jest na łączności z czytnikiem za pomocą systemu fal radiowych o przeróżnej częstotliwości. Dzięki spożytkowanym w nich specjalnym układom elektronicznym da się zapisywać oraz odczytywać informacje. Co jeszcze powinno się o kartach wiedzieć? Dobrze jest wyjaśnić dokładne działanie przedstawianych kart. Karty zbliżeniowe opierające się na systemie rfid to trzy istotne elementy: rzeczony uprzednio czytnik, anteny, której z reguły nie widać, jako że jest wbudowana w czytnik a także najistotniejszej części – samej karty. Zadaniem czytnika jest generowanie pola elektromagnetycznego, które będzie zasilać kartę w wypadku, kiedy klient będzie potrzebować jej użyć.


pliki
Twórca artykułu: Global Panorama
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


karty rfid
Twórca artykułu: Martin Lang
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Niezaprzeczalnym walorem rfid jest brak niezbędności bezpośredniej styczności ze skanerem.

Każda nasza strona internetowa posiada tylko interesujące informacje, które zapadną Ci w pamięć na długo, więc śmiało kliknij też tutaj.

Dzięki temu konsumenci mają mniejsze obawy, że ich dane zostaną skopiowane i wykorzystane w nieodpowiedni sposób. Nie możemy funkcjonować bez kart, jednak należy też mieć pojęcie, w jaki sposób ich używać, ażeby zmniejszyć ryzyko zagrożenia. Karty zawsze powinniśmy trzymać przy sobie, co zmniejszy ryzyko ich przywłaszczeń albo zagubienia.
Dzisiejsze systemy ESOK nie są już jedynie systemami kontroli a także szczelnego rozliczania pobytu konsumenta na basenie, ale instrumentami do marketingu i sprzedaży.
20-07-19 07:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.