Karta rfid - do czego służy i w których miejscach można ją stosować?

W obecnych czasach praktycznie każdy z nas posiada w portfelu jakąś kartę. Czy jest to karta do komunikacji miejskiej, do bankomatu, albo karta lojalnościowa, jaką możemy dostać w przeróżnych sklepach, ich działanie będzie podobne.


Ich miana to karty rfid, natomiast używanie przytoczonych kart oparte jest na łączności z czytnikiem za pomocą systemu fal radiowych o przeróżnej częstotliwości. Dzięki spożytkowanym w nich specjalnym układom elektronicznym da się zapisywać oraz odczytywać informacje. Co jeszcze powinno się o kartach wiedzieć? Dobrze jest wyjaśnić dokładne działanie przedstawianych kart. Karty zbliżeniowe opierające się na systemie rfid to trzy istotne elementy: rzeczony uprzednio czytnik, anteny, której z reguły nie widać, jako że jest wbudowana w czytnik a także najistotniejszej części – samej karty. Zadaniem czytnika jest generowanie pola elektromagnetycznego, które będzie zasilać kartę w wypadku, kiedy klient będzie potrzebować jej użyć.


pliki
Twórca artykułu: Global Panorama
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


karty rfid
Twórca artykułu: Martin Lang
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Systemy crm okazują się być niesamowicie przydatne w firmach

układanie sieci
Twórca artykułu: Michael Pollak
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kiedy prowadzimy firmę, to zdajemy sobie sprawę z tego, że ważny w niej będzie każdy szczegół, przez to powinniśmy posiadać gwarancję, że wszystko funkcjonuje bez problemu. To właśnie przez to zakładom proponowane są różnego typu programy, które powinny sprawić, że wszystkie działania okażą się być znacznie łatwiejsze.


Czy powiemy jak dużo mogą nam dopomóc systemy crm?


Potrzeba wydawać sobie sprawę z tego, że do pomocy posiadamy różnorakiego rodzaju systemy, dzięki którym jesteśmy w stanie kierować swoją działalnością.


Niezaprzeczalnym walorem rfid jest brak niezbędności bezpośredniej styczności ze skanerem. Dzięki temu konsumenci mają mniejsze obawy, że ich dane zostaną skopiowane i wykorzystane w nieodpowiedni sposób.

Ona jest naprawdę niebanalna - bardzo zalecamy tą treść (http://www.afg.poznan.pl/oferta/czujki-dymowe/5). Jeśli masz ochotę powiększyć zakres swojej wiedzy na ten temat, to kliknij ten odsyłacz.

Nie możemy funkcjonować bez kart, jednak należy też mieć pojęcie, w jaki sposób ich używać, ażeby zmniejszyć ryzyko zagrożenia. Karty zawsze powinniśmy trzymać przy sobie, co zmniejszy ryzyko ich przywłaszczeń albo zagubienia.


Dzisiejsze systemy ESOK nie są już jedynie systemami kontroli a także szczelnego rozliczania pobytu konsumenta na basenie, ale instrumentami do marketingu i sprzedaży.
22-04-02 07:35
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.