Każda spółka, niezależnie od profilu, musi zajmować się stale sprawami swojego personelu

Jeśli jesteśmy dyrektorem Przedsiębiorstwa, to z reguły skupiamy się na generowaniu zysków. Pragniemy, aby biznes kręcił się bez zarzutów.


Jednakże, powinniśmy się również zainteresować HR-em oraz księgowością.


Oświetlenie sufitowe LED
Twórca artykułu: Eliot Phillips
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Zazwyczaj bywa tak, że prezes lub menadżer firmy nie jest zorientowany w tym, jakie sprawy kadrowe obecnie dzieją się w spółce. On tylko całościowo udziela zaleceń i utrzymuje stery własnego interesu. Od kierowania departamentem kadrowym są zawsze inni ludzie. Zazwyczaj tylko pani kadrowa zdaje sobie sprawę z tego, ile osób jest zatrudnionych w firmie. Wie, kto jaką posiada umowę. Powinna też być na bieżąco z dniami wolnymi, które wybierają poszczególni pracownicy. Musi wszystko dokładnie zapisywać w systemie, aby zgadzało się z ustawodawstwem oraz wypłatami. Kadrowa ma oprócz tego masę innych obowiązków. Musi tworzyć umowy i pilnować wszelkich spraw związanych z ZUS-em.

Obecnie dostęp do nowych wiadomości jest niesamowicie istotny, dlatego przeczytaj wpis z witryny, ponieważ mówi on o pokrewnej sprawie.

I jeszcze na dodatek musi pilnować kart obecności (tzw. wykazy czasu pracy). Jest tego cała masa - różnych dokumentów oraz zaświadczeń. Dlatego w zajmowaniu się sprawami kadrowymi trzeba być niezwykle skrupulatnym oraz sumiennym. Zwykle należy pilnować porządku. Należy wziąć pod uwagę to, że w niewielkiej firmie zwykle dział kadr i płac jest jednoosobowy.


Inne artykuły

Metody na zagospodarowanie miejsc w halach

wygrodzenia siatkowe
Twórca artykułu: Maegan Tintari
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W wielu Przedsiębiorstwach oraz magazynach niezwykle ważna jest kwestia spożytkowania miejsca, którego bardzo często brakuje w wielu halach kategorii towarowej. Z tego też powodu wiele grup i przedsiębiorstw decyduje się na nowoczesne metody, pomagające w znalezieniu jak największej ilości miejsca.


Jednym z podobnych udogodnień są antresole magazynowe – wykonane z cienkościennych, ocynkowanych blach, dzięki którym są bardzo trwałe oraz równocześnie gwarantują wysoką jakość.


W wielkich korporacjach byłoby to nie do pomyślenia, ponieważ jest zbyt liczna ilość pracowników. Dział HR zazwyczaj liczy wówczas kilka albo nawet kilkanaście osób. Istnieje również możliwość, by zajmowanie się sprawami kadrowymi przekazać zewnętrznej firmie. Wówczas będziemy mieli tę kwestię z głowy.
21-12-02 09:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.