Kierownik budowy - jakiego rodzaju są jego obowiązki?

Kierownik budowy jest to jednostka, jaka przejmuje wielką część obowiązków związanych z budową domu - przede wszystkim dba o harmonijny przebieg wszystkich prac budowlanych oraz prowadzi niezbędną dokumentację.


Przystępując do stawiania własnego domu, ponosimy za większą część działań odpowiedzialność finansową i prawną.


To my ostatecznie powinniśmy załatwić wszelkie sprawy urzędowe i zdobyć pieniądze na całą inwestycję: umawiamy się z wykonawcami, sygnujemy umowy z dostarczycielami mediów, na bieżąco rozpatrujemy koszta, śledzimy postęp robót, troszczymy się o dopływ materiałów, jeśli trzeba - kontaktujemy się z bankiem , a na końcu dopełniamy odbioru oraz rozliczamy całą inwestycję. W części z tych obowiązków mogą nam jednakże pomóc zatrudnieni fachowcy, między innymi kierownik budowy (zobacz ofertę olszewscy.org.pl). Mogą bądź nawet powinni.


kierownik budowy
Twórca artykułu: PhotoPhoto33
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Kierownik budowy wesprzeć musi, dlatego że zgodnie z prawem wszelka budowa wymaga jego obecności. To człowiek, który za określonym wynagrodzeniem od inwestora robi się odpowiedzialny za przebieg robót budowlanych, też za potencjalne nieprawidłowości. Powinien posiadać upoważnienia do kierowania budowlanymi robotami.

Zaciekawił Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to sprawdź dodatkowo szczegóły pod źródłem. Zobaczysz wtedy jeszcze inne informacje związane z taką tematyką.

Będzie prowadził dziennik budowy (opieczętowany wcześniej w urzędzie, jaki wydał nam zezwolenie na budowę; w dzienniku budowy oprócz kierownika budowy mogą się wpisywać też właściciel czyli inwestor, projektant, kontroler nadzoru, geometra). Kierownik budowy (warto przejrzeć to źródło) powinien też dbać o wykonywanie robót zgodnie z przepisami, sztuką budowlaną jak też bezpieczeństwem. To tyle teorii. Obecność kierownika budowy w żadnym wypadku bowiem nie daje gwarancji, że nasza budowa znalazła się pod dobrą pieczą.

Jeśli interesuje Cię tematyka poruszana w tym artykule, sprawdź pełną ofertę (https://kowalstwo.com.pl/), a z pewnością będzie ona dla Ciebie godna uwagi.

Zdarzają się osobnicy, jacy na przykład pilnują jednocześnie paru inwestycji i ich obecność na naszej może być raczej pozorna, innymi słowy przede wszystkim nieregularna.


Inne artykuły

Wynajmujemy do wykonania strony internetowej – na co warto patrzeć?

tworzenie stron internetowych
Własna strona Internetowa powinna być wizytówką naszej firmy. Właśnie dlatego nie warto ucinać środów na jej zrobienie.


Rzecz jasna, kierownika budowy możesz zmienić w czasie inwestycji, jednakże to wytwarza niepotrzebne problemy. By więc się ustrzec takich sytuacji, warto przeprowadzić zawczasu należycie poszukiwania.
20-02-13 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.