Przydatne informacje dla młodych pisarzy, którzy chcą wydać swoje pierwsze dzieło.

Każdy z młodych pisarzy marzy o tym, żeby jego twórczość była czytana przez rzesze czytelników. Lecz droga do takiego celu wcale prosta nie będzie, o czym miało się już okazję przekonać wielu adeptów literatury. Dotarcie do większego grona czytelników wymaga nie tylko doskonałego stylu pisania, lecz także pewnego szczęścia, za całą pewnością ciężkiej pracy i ogromnego samozaparcia.

rękopis
Twórca artykułu: 24oranges.nl
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Początkiem, od jakiego należy rozpocząć przy próbie podbicia literackiego rynku jest po pierwsze przygotowanie odpowiedniego dzieła. To można robić w zaciszu swojego mieszkania, dopieszczając każdy wyraz aż do uzyskania planowanego rezultatu. Jednak nawet jeśli będzie się pewnym swojego warsztatu, to trzeba tak opracowaną książkę dać do sprawdzenia profesjonalnemu redaktorowi językowemu lub korektorowi. Umożliwi to poprawienie pewnych niedociągnięć i błędów, jakie by mogły być później zauważone przez czytelników. Mając już całkowicie gotowy materiał będzie trzeba też znaleźć sposób na jego opublikowanie, tak żeby książka mogła trafić do czytelników.


Inne artykuły

Trenujmy odpowiednią postawę z air soft gun

broń ASG
Twórca artykułu: Piotr Drabik
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Air soft gun nie wymaga pozwolenia

Kiedy interesujemy się bronią, pragniemy chodzić na strzelnicę oraz strzelać swoim pistoletem, to z pewnością powinniśmy uważnie przyjrzeć się ofercie militarnej, jaka jest na naszym rynku. Może się okazać, iż naszą uwagę przykują repliki autentycznej broni, które są tak idealnie odwzorowane, iż niejeden mógłby je uznać za prawdziwe.

pisarz
Twórca artykułu: Larryb Writer - zExposure Photography
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dla początkujących, młodych autorów wydanie własnej książki to nie jest łatwe zadanie. Opcje są w praktyce, jedna to zrobienie tego swoim kosztem, a druga poszukanie jakiegoś wydawnictwa, które się tym zajmie, ale w zamian otrzyma pewną część dochodów ze sprzedaży. W pierwszym przypadku niezbędne będzie zainwestowanie swoich pieniędzy, a nawet przy niedużym nakładzie liczyć się należy z dość znacznymi sumami. Przy wydaniu książki udział będzie brało kilka osób, jakim trzeba zapłacić, oprócz tego doliczyć trzeba koszty wydrukowania i dalszej dystrybucji. Jeżeli ktoś będzie miał możliwość wyłożenia takiej kwoty, to ewentualne dochody będą jedynie jego, lecz przeważnie młodzi pisarze wybierają na współpracowanie z jednym z wydawnictw. Wówczas to ono sfinansuje całą produkcję, aż do pojawienia się książki na półkach w księgarniach.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeśli tak, to fantastycznie - dalsze szczegóły znajdziesz w kolejnym niebywale ciekawym tekście.

Nawiązanie współpracy z wydawnictwem ma jeszcze jeden plus, to znaczy to, że w trosce o także swoje zyski wydawnictwo będzie taką książkę promowało, a możliwości ma jednak znacznie więcej.
20-08-31 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.