Krótka charakterystyka przykładowych wersji procesorów Intela z rodziny I3.

W czasie kupna komputera jedną z istotniejszych decyzji jest wybór procesora. Obecnie w urządzenia stacjonarnych panują wyroby Intela, szczególnie z serii I.


intel core i3-4000m
Twórca artykułu: dr_zoidberg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Najmniej wydajnym członkiem tej rodziny są procesowy z serii I3, co jednak wcale nie oznacza, że nie będą się nadawać do wielu zastosowań. Wręcz przeciwnie, przy biurowych komputerach zupełnie do wygodnej pracy powinien wystarczyć intel core i3-3220, jeżeli się go wspomoże odpowiednią pamięcią i pojemnym dyskiem to bez problemów uciągnie każdą aplikację biurową.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło (http://www.tekpro.pl/oferta/) a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długo zapamiętasz.

Doskonale w tej roli sprawdzać się również będą procesory intel core i3-4130. One z kolei posiadają wbudowaną mocną grafikę Intel HD 4400, więc dadzą sobie radę nawet wtedy, kiedy właściciel sprzętu będzie chciał zagrać w jakieś bardziej wymagające gry.


Inne artykuły

Akcesoria niezbędne w każdej kuchni

sterylizator w domu
Twórca artykułu: Clive Darra
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Odpowiednie zaopatrzenie pomieszczenia kuchennego powoduje wiele kłopotów, szczególnie, gdy startujemy od zera, natomiast nasz budżet jest ograniczony.


Trzeba podjąć decyzję, które sprzęty są nam potrzebne, a z zakupem jakich możemy się na razie wstrzymać.


Zupełnie inną wydajność prezentuje procesor intel core i3 550- intel core i3 550. Co prawda posiada on tylko dwa rdzenie, ale dzięki technologii (sprawdź identyfikacja radiowa) Hyper-Threading, w którą go wyposażono, przez system widziany będzie jako jednostka czteroprocesorowa. Intel dał temu procesorowi szybkie taktowanie i wydajną kartę graficzną, przez co swoją wydajnością dogania słabsze układy z serii I5. Doskonale sobie radzi z obsługą filmów Full HD, przez co bez żadnej obawy można go wykorzystywać w konfiguracja multimedialnych.


fotogram - procesor
Twórca artykułu: Arkadiusz Sikorski
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Na koniec warto jeszcze wspomnieć o układzie intel core i3-4000m, procesory jakiego się używa w notebookach. Tu także Intel zrobił kawał dobrej roboty, dając parametry porównywalne z procesorami I5 za dużo mniejszą cenę.
22-06-22 16:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.