Międzynarodowy przewóz asortymentu - wyzwanie czy podstawowa działalność? Jak ułatwić sobie spedycję?

Weźmy po uwagę ową opcję: dostawca zrobił dla nas zamówienie, jednak nasze relacje z nim zezwalają tylko na działanie transportowe na opcjach transportu Free on board, więc odpowiedzialność za całość spedycji od załadunku na statek schodzi na nas. W jaki sposób zmniejszyć płatności i jak optymalnie dostarczyć asortyment do kraju?


Posiadamy w tym wypadku kilka dróg pracy. Jeśli dostawca nadaje zlecenie na własną rękę, więc osobiście wybiera spedytora, który obsłuży towar, to możemy spodziewać się, że nasz transport kontenerowy dotrze do Hamburga - zapoznaj się z ofertą firmy itl-omega . Rzecz jasna zdarza się, że agent zleci dostawę bezpośrednio do krajowego portu, ale znacznie wygodniej jest im poprowadzić transport poprzez Niemcy. W takiej opcji po paru tygodniach otrzymamy dokumenty przewozowe wraz z oryginałami faktur, potwierdzeń i list transportowych. I co w takiej sytuacji? Bardzo dobrym pomysłem są odprawy celne w Hamburgu. Dzięki temu dodamy sobie i naszemu kierowcy dużo czasu. Zgłaszając dostawę do clenia w zachodniej agencji w okolicy portu otrzymujemy komplet papierów z odprawy celnej w Hamburgu, które bez problemu są respektowane przez krajowe działy księgowości.
transport
Twórca artykułu: Train Photos
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Po zakończeniu czynności nasz kierowca zabiera towar ze składowiska agencji.

Głęboko ekscytuje Cię omawiana na tej stronie kwestia? W takim razie bez obawy kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w linku (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/systemy-natryskowe/)!

Priorytetowe jest, by sprawdzić wcześniej czy jednak agent nie zgłosił konieczności zabrania przez kierowcę w samochodzie kilku europalet, które zamieni następnie na miejscu - czytaj o odprawach celnych . Tak dzieje się w sytuacjach, gdy mamy transport kontenerowy niepełny i nasz asortyment jest tylko jednym z kilku. Generalnie trzeba przyznać, że wparcie, kiedy przeprowadzamy odprawy celne w Hamburgu, jest bardzo duże. Tak więc od strony agenta, jak również, zazwyczaj, od producenta. W końcu jemu także zależy na tym, by dostarczyć nam towar w jak najlepszy sposób. To również warunkuje czy ponowimy kooperację znów. Dlaczego? Nieraz pojawiają się kłopoty z niepełną listą załadunkową lub błędami na fakturze. Niestety agencje od odpraw są dokładne i doszukają się różnych nieścisłości. Z jednej strony jest to męczące, ale dzięki temu następnie nie mamy zupełnie żadnych problemów z odprawą jak i z księgowością.


Z tego powodu właśnie należy mądrze obierać sposób i opcję dostawy.

Zainteresował Cię opisywany temat? Nie zwlekaj, tylko zobacz nowy wpis (http://www.bsinspekcja.pl/przylacza-kanalizacyjne/), który na pewno niezwykle Cię zaciekawi. Zobacz!

Wybrane opcje rozpiszmy finansowo i wybierzmy tą optymalnie pożądaną tak finansowo, jak również w kwestii komfortu dla nas.
20-07-08 08:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.