Nie zapominaj o zobowiązaniach względem skarbówki i ZUS-u, dokonuj opłat oraz deklaruj formularze w wymaganym czasie

Każdy z nas powinien być świadom, jakie obowiązki ma względem konkretnych instytucji. Pozwala to uniknąć spóźnień przy dostarczaniu wymaganych papierów i uiszczaniu stosownych opłat. Czasem mimo wszystko natłok przeróżnych spraw sprawia, że pogubimy się w ich gąszczu oraz mylimy. Pomyślnie w każdym przypadku mamy szansę skonsultować się z pracownikami biura rachunkowego albo poszukać potrzebnych wiadomości w internecie.

Rozliczanie PIT
Twórca artykułu: Images Money
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zalegasz z opłatami w zusie? Przekonaj się ile!

Czasami zdarzają się wypadki, gdy przedsiębiorca spóźnia się z płatnościami na rzecz Zus- u oraz gromadzą się zaległości. W takim wypadku można się zgubić, ile musi się zapłacić, szczególnie że zus za spóźnienia nalicza odsetki. Jeżeli chcemy dowiedzieć się, ile musimy wskazanej instytucji zapłacić, kalkulator odsetek zus zobacz kompletną propozycję na tej stronie okaże się pomocnym programem. Z zastosowaniem specjalnej aplikacji udostępnionej na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, mamy szansę skontrolować dokładnie, ile jesteśmy winni oraz musimy zapłacić. Starczy jedynie wprowadzić kwotę oraz okres, za który jesteśmy winni opłatę.

Czy wiesz kiedy rozliczyć pita?

Inne artykuły

Użyteczne programy komputerowe, które ułatwią Ci uzupełnianie Pit

Rozliczenie podatku PIT
Twórca artykułu: Images Money
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Już za jakiś czas każda osoba mająca własne przychody będzie musiała rozliczyć się z pitu oraz wypełnić Pit 2014. Dla wielu osób jest to pewien kłopot, gdyż nie każdy wie jakim sposobem dobrze rozliczyć Pit 2014. Nierzadko mamy problemy z wypełnieniem druczków do pitu, mnogość osób obawia się tego, że może zrobić coś błędnie. Dlatego nierzadko wolimy żeby ktoś inny wypełnił za nas pit.


Obowiązkiem każdego podatnika jest rozliczenie podatku oraz złożenie stosownych akt w określonym urzędzie skarbowym. Pewne osoby nie są świadome, jak robić rozliczenie pit do kiedy zobacz pełną ofertę na tej stronie należy złożyć potrzebną dokumentację i jaką drogą można to uczynić. Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć w internecie, chociażby w witrynie Ministerstwa Finansów. Dokładnych informacji można zasięgnąć też w urzędzie skarbowym, gdzie się należy. Deklaracje pit można dostarczać osobiście, za pośrednictwem poczty polskiej, jak także przez sieć.


Nie wiesz, jaki pit wybrać - więcej pomocnych wskazówek?

Istnieje tak wiele różnorakich formularzy pit, że podatnicy od czasu do czasu gubią się i nie mają pojęcia, po jaki sięgnąć. Inny pit rozliczają podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, a inny osoby, które są zatrudnione w oparciu o umowę o pracę lub zlecenie. Do najpopularniejszych formularzy pit zalicza się pit 37, którym rozlicza się osoby zatrudnione w oparciu o etat i umowę zlecenie. Przedsiębiorcy korzystają z formularza pit 36, formularz pit 36L jest przeznaczony dla osób opodatkowanych podatkiem liniowym. Pewne formularze Pit wymagają kolejnych załączników. W wypadku, gdy podatnik nie radzi sobie z wyborem i wypełnieniem formularza, ma okazję pójść do biura rachunkowego.
20-01-23 18:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.