Nowe pojęcia, które znamy, lecz jakich definicji nie znamy. Poniżej przykłady tego typu zagadnień

Obecnie stykamy się z rożnymi zagadnieniami, które pojawiły się nie tak dawno, najczęściej są to angielskie nazwy. Nie każdy ma świadomość o co w tym chodzi, dlatego często są z tym problemy. Postaramy się objaśnić trzy bardzo interesujące pojęcia, które wciąż krążą w obiegu.


Na wstępie powiedzmy co to jest mem? Spróbujmy najpierw wyjaśnić można to bardziej naukowo. W memetyce jest to jednostka ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, który jest jednostką ewolucji biologicznej. Termin ten wprowadził biolog Richard Dawkins. Memy mnożą się za sprawą naśladownictwa, natomiast w trakcie ich rozprzestrzeniania się funkcjonuje dobór naturalny. Mówiąc prościej, memy to proste rysunki z komentarzem, jakie często funkcjonują przy okazji ważnych wydarzeń, choć najczęściej pojawiają się na tematy polityczne, sport albo też inne powszechne wydarzenia.

Sprawdź moje hiperłącze (https://techkom24.pl/ramki-i-akcesoria-do-ramek,2,59879) - tam oczekuje na Ciebie następna porcja świeżych artykułów. Nie czekaj! Będzie świetnie, jeśli napiszesz swą opinię.

Te lepsze są powielane oraz rozsyłane dalej, na przykład w ramach portali społecznościowych, tam faktycznie działa tu zasada replikacji, niektóre memy natomiast przepadają gdzieś w otchłani internetu.

Kolejne zagadnienie jest też ciekawe, jednak odnosi się do grupy zawodowej.
copywriter
Twórca artykułu: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Kim jest copywriter oraz jakie ma copywriter zarobki? Zawód ten to po prostu osoba zajmująca się słowem, od wymyślania sloganów oraz haseł reklamowych, lecz również od tworzenia dłuższych jak i krótszych artykułów.

Jeżeli chcesz przeczytać coś naprawdę niezwykle interesującego, sprawdź treść (https://maxitec.pl/kamery-inspekcyjne,c7.html) tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Właściwie to zadania dla copywritera są bardzo różnorodne, czasem nawet nie tworzy artykułu, a zapisuje pomysły, które potem przekazuje zlecającemu. Copywriter zarobki ma różnorodne, zależnie czy pracuje na własną rękę, w małej albo też większej agencji reklamowej.


analityka
Twórca artykułu: Laurie Sullivan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kolejne równie ciekawe pojęcie to metoda swot. Jest to jedna z najpopularniejszych heurystycznych praktyk analitycznych, jaka pomaga w uporządkowaniu informacji. Jest coraz bardziej popularna również w polskich firmach i organizacjach. Jest stosowana w każdym obszarze planowania strategicznego jako uniwersalne narzędzie pierwszej części analizy strategicznej. Dajmy na to w naukach ekonomicznych używa się jej do analizy wewnętrznego i zewnętrznego środowiska konkretnej organizacji, ale także do analizowania danego projektu czy pomysłu biznesowego.
21-07-09 08:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.