Nowe pojęcia, które znamy, lecz jakich definicji nie znamy. Poniżej przykłady tego typu zagadnień

Obecnie stykamy się z rożnymi zagadnieniami, które pojawiły się nie tak dawno, najczęściej są to angielskie nazwy. Nie każdy ma świadomość o co w tym chodzi, dlatego często są z tym problemy. Postaramy się objaśnić trzy bardzo interesujące pojęcia, które wciąż krążą w obiegu.

Na wstępie powiedzmy co to jest mem? Spróbujmy najpierw wyjaśnić można to bardziej naukowo. W memetyce jest to jednostka ewolucji kulturowej, analogicznej do genu, który jest jednostką ewolucji biologicznej. Termin ten wprowadził biolog Richard Dawkins. Memy mnożą się za sprawą naśladownictwa, natomiast w trakcie ich rozprzestrzeniania się funkcjonuje dobór naturalny. Mówiąc prościej, memy to proste rysunki z komentarzem, jakie często funkcjonują przy okazji ważnych wydarzeń, choć najczęściej pojawiają się na tematy polityczne, sport albo też inne powszechne wydarzenia. Te lepsze są powielane oraz rozsyłane dalej, na przykład w ramach portali społecznościowych, tam faktycznie działa tu zasada replikacji, niektóre memy natomiast przepadają gdzieś w otchłani internetu.

Kolejne zagadnienie jest też ciekawe, jednak odnosi się do grupy zawodowej.
copywriter
Twórca artykułu: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Kim jest copywriter oraz jakie ma copywriter zarobki? Zawód ten to po prostu osoba zajmująca się słowem, od wymyślania sloganów oraz haseł reklamowych, lecz również od tworzenia dłuższych jak i krótszych artykułów.

Jeżeli chcesz przeczytać coś naprawdę niezwykle interesującego, sprawdź treść (https://maxitec.pl/kamery-inspekcyjne,c7.html) tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Właściwie to zadania dla copywritera są bardzo różnorodne, czasem nawet nie tworzy artykułu, a zapisuje pomysły, które potem przekazuje zlecającemu. Copywriter zarobki ma różnorodne, zależnie czy pracuje na własną rękę, w małej albo też większej agencji reklamowej.


Inne artykuły

Jakim sposobem zachowywać anonimowość w internecie

internet
Twórca artykułu: Blogging Dagger
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Z każdej strony otaczają nas treści reklamowe. Przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnych tablic reklamowych jak też ulotek tak bardzo, że idziemy obojętnie obok nich. Rzecz jasna nie oznacza to, że nie mają na nas wpływu, jednak jest on z pewnością mniej intensywny niż wpływ reklamy multimedialnej w sieci internetowej. Przewaga tych drugich polega nie tylko na większym wachlarzu opcji. Pozwala dodatkowo na personalizację przekazu. Korzystając z internetu zostawiamy po sobie dużo informacji, często całkowicie nieświadomie.

analityka
Twórca artykułu: Laurie Sullivan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kolejne równie ciekawe pojęcie to metoda swot. Jest to jedna z najpopularniejszych heurystycznych praktyk analitycznych, jaka pomaga w uporządkowaniu informacji. Jest coraz bardziej popularna również w polskich firmach i organizacjach. Jest stosowana w każdym obszarze planowania strategicznego jako uniwersalne narzędzie pierwszej części analizy strategicznej. Dajmy na to w naukach ekonomicznych używa się jej do analizy wewnętrznego i zewnętrznego środowiska konkretnej organizacji, ale także do analizowania danego projektu czy pomysłu biznesowego.
22-03-03 08:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.