Od momenty, gdy istota ludzka opanowała sztukę rządzenia światłem, rozpoczął się dla naszego gatunku nowy etap

Oczywistym jest, że wieki temu światło dawały świece i lampy naftowe, które były dość drogie. Dlatego jeszcze w średniowieczu znaczna część ludności naszego kontynentu żyła jeszcze według określonego przez słońce cyklu dnia.


Jednak, dzisiaj mamy już XXI stulecie i nikt nie musi oszczędzać światła czy siedzieć wieczorem przy świecy (chyba, że to rocznicowa kolacja zakochanych).


beleuchtung
Twórca artykułu: http://www.freeimages.com
Podpatrzone na: http://www.freeimages.com


Inne artykuły

Pomyśl, która technologia będzie bliska Twojej specjalizacji i wykorzystaj jakąś nowość!

przyłącza procesowe
Twórca artykułu: Luebke
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czasem przydarza się, że nie możemy ogarnąć wszystkich nowiuteńkich technologii. Jest to zaiste fakt i powinniśmy się z tym zgodzić. Technologia idzie do przodu tak szybko, że naprawdę kłopotliwie jest się połapać w tym co w chwili obecnej pojawia się na rynku.


Istotne jest to, aby mieć świadomość tego co nowiutkiego pojawiło się w dziedzinie w której pracujemy, albo w dziedzinie która w szczególności nas interesuje kultowym sprzętem dzisiaj jest lokalizator rur PCV, jaki sprzedaje wiele firm.


Elektryfikacja stała się jednym z najważniejszych haseł agitacyjnych socjalizmu i należy przyznać, że jest to jedna z nielicznych rzeczy w Polsce, która się im udała podczas ich rządów. Prawie wszystkie miasteczka w Polsce posiadają dostęp do prądu. Z tego powodu każdy bez problemu może oglądać Filmy czy po pracy włączyć światło w salonie. Doktorzy od dawna przypominają, żeby na przykład nie siedzieć zimą po ciemku, ponieważ sprzyja to rozwijaniu się depresji. Nawet dekoratorzy wnętrz uczulają, aby w pomieszczeniach mądrze zaplanować oświetlenie. Każdy pokój musi mieć wystarczające doświetlenie, szczególnie jeżeli jego okna są skierowane na północ. Oświetlenie (lumina) powinno być zainstalowane w pokoju w kilku miejscach. Nie powinno ograniczyć się wyłącznie do jednego punktu - żyrandola znajdującego się u sufitu. W pokoju powinny znajdować się również lampy stojące albo wiszące, aby źródło światła pochodziło z różnych stron.


Jeśli na przykład kochamy czytać w salonie w naszym fotelu, to trzeba zainstalować przy nim odpowiednie oświetlenie, tak aby nie psuł nam się wzrok.


Dobre oświetlenie sprzyja zdrowiu każdego z nas.
22-05-04 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.