Palenie papierosów i istniejące zamienniki

W obecnych czasach problem nadużywania wyrobów nikotynowych jest prawdziwym niebezpieczeństwem. W wielu kręgach na przykład zawodowych widać trend, że jest więcej osób palących niż niepalących. Jest to bardzo niepokojące gdy zwróci się uwagę na szkodliwość tego rodzaju substancji. Jakiś czas temu również popularne stało się palenie fajki. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że tytoń używany w fajkach jest tak samo szkodliwy i groźny dla organizmu jak ten w papierosach. Jak każdy rodzaj uzależnienia, także uzależnienie od tytoniu jest bardzo trudne do przezwyciężenia. Rzecz jasna poziom trudności w tym przypadku podnosi „doświadczenie” danej osoby, a więc lata palenia i liczba wypalonych papierosów. Palenie wywołuje bardzo groźne choroby układu oddechowego, do najgroźniejszych należy rak płuc i krtani. Wieloletni palacze nierzadko także cierpią na uporczywy i wywołujący ból kaszel. W przypadku tych ludzi przerzucenie się na epapierosy czasami nie ma już większego sensu.

Rzucanie palenia
Palenie
Twórca artykułu: Chris
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak już zostało powiedziane, zaprzestanie palenia jest zadaniem niezwykle trudnym. Największą rolę odgrywa tu silna wola; bez jej udziału przedsięwzięcie raczej się nie uda. Nierzadko pomocny w rzuceniu palenia okazuje się silny bodziec emocjonalny, nierzadko związany na przykład z pojawieniem się dziecka. Niektórym ludziom przydają się także rozmaite substancje wspomagające rzucenie palenia. Zawierają one niewielkie dawki nikotyny, które stopniowo redukuje się do zera.

Inne artykuły

W którym miejscu znaleźć najlepszy sprzęt dla fotografa?

zdjęcia
Twórca artykułu: John Ragai
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każdy fotograf dobrze wie, że bez konkretnego sprzętu niewiele uda się zrobić. Owszem wszystkie aparaty mają swój urok, ale profesjonalny sprzęt może o wiele więcej niż typowa lustrzanka, którą można dostać za parę setek złotych w prawie każdym sklepie z tego typu asortymentem. Profesjonalista musi zainwestować kilka tysięcy złotych, bo tu nie chodzi tylko o podstawowy sprzęt. Poza aparatem fotograf powinien mieć obiektywy na wymianę. A obiektywy są drogie, ale dają możliwość zrobienia odpowiedniego zdjęcia z każdej odległości.


Papieros elektroniczny
W ostatnim czasie coraz częściej można usłyszeć zwroty takie jak na przykład „. Są one związane z coraz popularniejszym produktem, stanowiącym zamiennik wyrobów tytoniowych, czyli e-papierosem. E-papieros nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia człowieka, a co również ogromnie istotne – nie wydziela niebezpiecznego dla zdrowia pozostałych ludzi dymu. Bierne palenie zostało więc wyeliminowane. Dzięki temu e-papierosy mogą być wykorzystywane we wnętrzach. Ich forma też ewoluowała|wygląd również od pojawienia się na rynku. Obecnie można znaleźć modele niezwykle eleganckie, w rozmaitych kolorach. O popularności tego typu produktów świadczyć może duża częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkach internetowych fraz w rodzaju „epapierosy”.
Twórca artykułu: k.s.
20-03-05 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.