Targowanie stawki z deweloperem - o czym powinno się pamiętać

Kupując jakąś nieruchomość od dewelopera, należałoby pamiętać o możliwości negocjacji ceny, bez względu na to czy jest to rezydencja, własne M czy może lokal służbowy. Większość deweloperów spodziewa się, że Kontrahent będzie pragnął negocjować cenę.

Deweloperzy, jacy pragną zyskać Kontrahentów i równocześnie sprzedać nieruchomość, muszą być w pewnym stopniu elastyczni. Dotyczy to również ceny posiadłości. Jeżeli więc zdobywasz mieszkanie, przykładowo za 300 tysięcy to zawsze możesz postarać się zbić trochę cenę. Może będzie to 20 tysięcy, a może nawet 40 tysięcy. Bez względu na to, jaka będzie definitywna cena nieruchomości, Ty bez wątpliwości nieco na tym zyskasz. Mieć w kieszeni kilkanaście albo kilkadziesiąt tysięcy to istotnie dużo, w szczególności, że sporo osób bierze kredyt na nabycie posiadłości, a jak wiadomo, z kredytem połączone są także dodatkowe odsetki.

negocjacje biznesowe
Twórca artykułu: Kat Veilux
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aby negocjacje z deweloperem występowały porządnie, naturalnie musisz odpowiednio się do nich przygotować.

Kliknij ten odnośnik i zobacz więcej deweloper wrocław maślice dokładniejszych danych odnoszących się do prezentowanego tutaj tematu. Z pewnością jest on bardzo atrakcyjny.

Nie wystarczy ogłosić „proszę opuścić cenę”. Pożądane byłoby przygotowywać sobie odpowiednie argumenty, które zdołają sprawić, że deweloperzy spuszczą trochę z ceny. Jeżeli mieszkanie ma jakieś minusy, warto je wskazać. Ważnym minusem zdoła być na przykład brak windy, brak komórki lokatorskiej albo również brak balkonu. Minusem może być również lokalizacja mieszkania, jaka na przykład może być nieprawidłowo skomunikowana z miastem czy też mała ilość sklepów i punktów usługowych w okolicy. Możemy również ogłosić, iż na oku posiadamy inne mieszkania, które jest tańsze i przykładowo większe/odpowiedniej skomunikowane z miastem/niezwyklej pojemne itd.


Inne artykuły

Czas zadbać o oblicze Matki Ziemi i położyć kres dzikim składowiskom śmieci

wywóz odpadów zielonych poznań
Twórca artykułu: Simone Richter
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Śmiecie - choć zabrzmi to dość paradoksalnie - towarzyszyły człowiekowi od niepamiętnych czasów, lecz dopiero niedawno stały się palącym problemem. Uprzemysłowione społeczeństwa produkują ich bowiem coraz więcej, oszpecając oblicze Matki Ziemi.

W takiej sytuacji deweloper zapewne będzie pragnął zachęcić nas do kupienia lokalu i możliwe, iż zaproponuje niższą cenę.

Jeżeli omawiany temat Cię zaciekawił, sprawdź szybko ten świetny link (http://autoorder.pl/kontakt/) - przeczytasz tam mnóstwo przydatnych informacji.

Należałoby również rozeznać się w tym, czy konkretna posiadłość cieszy się wielkim zaciekawieniem Konsumentów, czy jest to jeden z ostatnich lokali na sprzedaż albo być może deweloper ma ich jeszcze niemało. To też może nam wspomóc w negocjacjach, ponieważ jeżeli lokal nie cieszy się zbytnią renomą bądź na koncie dewelopera jest jeszcze niemało innych pokrewnych lokali na sprzedaż, to zbicie z ceny będzie jeszcze bardziej możliwe.
20-01-06 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.