Zwróć uwagę na zasilacz anteny satelitarnej

Zakup i instalacja anteny telewizyjnej oznacza szereg pytań i spełnienie formalności, które mają sprawić, że antena zacznie bezproblemowo pracować. Uwzględniając budownictwo, umiejscowienie w terenie, a nawet warunki atmosferyczne, ważne staje się prawidłowe zainstalowanie anteny z talerzem. Większość tych problemów nie dotyczy właścicieli odbiorników cyfrowych.
Piloty do tv
Twórca artykułu: Kelly Sikkema
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wielkości talerzy anten satelitarnych (antena satelitarna) rozpoczynają się od 60 cm średnicy. W nomenklaturze twórców uznawane są jako małe. Talerze rosną niemal proporcjonalnie aż do 120 centymetrów – model tej wielkości to koszt około 120-140 złotych. Przy gabarytach większej średnicy cena anteny rośnie diametralnie - równie wielkie rozbieżności dotyczą różnic cenowych. Za „duże”, 1,5-metrowe talerze zapłacimy producentowi blisko trzysta, czterysta (a nawet tysiąc złotych). Niezależnie od uwarunkowań typowa antena satelitarna powinna mieć talerz o średnicy 85 cm lub nieco więcej. Egzemplarze z rozmiarem powyżej 1,5 metra powinny być wyborem tylko dla lokatorów ze słabym zasięgiem oraz utrudnionym kontaktem z satelitami.


Inne artykuły

Popularny oraz czynny sposób na urlop

kitesurfing
Twórca artykułu: Susanne Nilsson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Coraz częściej organizujemy spędzenie naszego odpoczynku w aktywny sposób. Dużym polem do popisu stały się przeróżnego rodzaju sporty wodne. Nurkowanie w Egipcie, pływanie na Morzu Śródziemnym, a też windsurfing, narty wodne i wakebording. Lecz najbardziej spektakularnym i ostatnio też modnym sportem stał się kitesurfing.

Gros dzisiejszych anten wykonywany jest z materiałów aluminiowych.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem uważasz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj atari pong.

Dużą rolę odgrywa sam montaż oferowanych czasz. Przy wadliwym zamocowaniu klasycznej „miski”, warunki atmosferyczne (np. bardzo silny wiatr) mogą spowodować jej odczepienie i upadek z dużej wysokości. Stąd też lepiej mocować anteny satelitarne na większych śrubach i dodatkowych podkładkach – bezpieczeństwa nigdy za wiele! W przypadku anten pod telewizje cyfrowe rośnie rola wzmacniaczy, znikają też popularne niegdyś talerze. Odstępstwem są odbiorniki dookólne, z małymi talerzykami o średnicy 20-26 cm. Przeznaczone są pod miejsca odludne, jak i parapety za oknem w gęsto usianych blokach. Anteny telewizyjne (kliknij tu po więcej informacji:anteny telewizyjne naziemne) są dziś nierozłączne wespół z odbiornikami cyfrowymi. Temat zasięgu przechodzi powoli do historii - już nie chodzi tylko o talerz (paraboliczny czy offsetowy), a jakość i potencjał zasilacza, który zapewnia cyfrową jakość materiałów. Choć strumienie analogiczne są wycofane, szerokopasmowe anteny cyfrowe dają użytkownikom opcję podwójnego oglądania, w wersji cyfrowej i analogowej. Zasięg jakościowego odbioru w antenach cyfrowych liczony jest w dziesiątkach kilometrów - pozwalają one na odbiór prawie 70 kanałów.
21-02-13 07:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.