przeznaczenie, rodzaje i budowa

Nazbyt wysoka wilgoć to kłopot, który potrafi spędzić sen z powiek wielu mieszkańcom. Wilgotne mury mogą być powodem powstawania pleśni.


Mokre ściany to także podwyższone koszty nagrzewania, nieprzyjemny zapach albo poślizgi w remontach.


Dyski zewnętrzne
Twórca artykułu: Microsoft
Podpatrzone na: Microsoft,myszy


Często najprostszym rozwiązaniem jest kupno osuszaczy powietrza. Jakiego rodzaju urządzenie wybrać? Przed sprawunkiem najlepiej pojąć z czym tak faktycznie mamy kłopot i w jaki sposób pracuje osuszacz. Wilgoć powietrza zależy od temperatury powietrza. Dzieje się tak dlatego, że w zimnym powietrzu mieści się mniej wody niż w ciepłym. To właśnie przez ową właściwość obserwujemy podwyższoną wilgotność w chłodnych piwnicach, a również przesuszone powietrze na strychach. Na wilgoć powietrza w mieszkaniu ma też wpływ pora roku czy aura. Zimą, kiedy włączymy ogrzewanie ogrzewanie podłogowe elektryczne powietrze może być bardzo przesuszone. Jesienią i wiosną mamy raczej do czynienia z kłopotem nazbyt dużej wilgoci. Ogromny wpływ na to czy w domku jest wilgotno ma to, w jaki sposób jest zbudowane. Kłopot wilgoci tyczy się szczególnie wnętrz w tzw. starym budownictwie, pomieszczeń ze słabą wentylacją oraz znajdujących się nisko. Dodatkowo łatwiej o wilgotność w zabudowaniach znajdujących się przy zbiornikach wodnych, na obszarach bardzo zacienionych.


dane
Twórca artykułu: Verbatim
Podpatrzone na: Verbatim


Przed przystąpieniem do jakichś działań wilgotność powietrza powinno się zmierzyć. Nadmiaru wilgotności możemy się względnie łatwo pozbyć. Pomóc nam w tym mogą osuszacze budowlane.


Inne artykuły

Sklepy online dostarczają dzisiaj duży zarobek wszystkim firmom, które oferują różne rzeczy oraz usługi

sklep internetowy
Twórca artykułu: uıɐɾ ʞ ʇɐɯɐs
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Trudno w obecnych czasach wyobrazić sobie, by jakaś spółka nie posiadała strony w sieci — w szczególności sklep.


Sklep internetowy powinien mieć współcześnie każdy, kto sprzedaje różne artykuły lub oferuje usługi.


Wychwytują one wilgoć w postaci lotnej po czym zmieniają ją w płyn odprowadzając do zasobnika albo kanalizacji. Jesteśmy dzięki niemu w stanie obniżyć wilgotność powietrza nie ingerując w strukturę domku.
22-06-15 12:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.