Rozpocznij swoją znajomość z fotografią! Zapoznaj się z potencjałem innowacyjnych kamer!

Fotografia przeobraża się w coraz częściej wybierane hobby. Uchwycenie obrazu fascynuje wciąż kolejne jednostki. Jak rozpocząć swoją przygodę z fotografią?
Przeszkol się z fundamentów fotografii

Inne artykuły

Ostatnio niezwykle popularne okazało się rejestrowanie na kamerę praktycznie wszystkiego co nas otacza.

kamera
Twórca artykułu: Joe Kunzler
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jednak nie są to jednak takie zwykłe nagrania, takie jakie możemy spokojnie wykonać z naszego tabletu. Raczej należy tu jeszcze uwzględnić to, iż zwykle filmy dotyczą otoczenia w czasie robienia rozmaitych ekstremalnych aktywności. Tak więc mamy okazję by mówić o tradycyjnie nazywanych kamerkach dla aktywnych, które różnym osobom lubiącym czynny tryb funkcjonowania, towarzyszą dosłownie w każdej nietypowej okoliczności.


aparat
Twórca artykułu: Vernon Chan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Biorąc sprzęt i spoglądając na cel naszej fotografii częstokroć jesteśmy tak skoncentrowani na pierwszoplanowym obiekcie, że w ogóle nie widzimy tego co się dzieje z tyłu. Z tej przyczyny zrobiliśmy np. portret naszej mamie, a po jego wywołaniu zauważamy, że stojąca w oddali lampa wystaje wprost z głowy naszej postaci, kompletnie niszcząc kompozycję i prezentując się po prostu śmiesznie. Dlatego tak istotne jest przemyślane widzenie i rozumienie tego co pragniemy uwiecznić. Inny przykład to zdjęcia nad morzem - miejsce publiczne, w tle nietrudno o obraz, którego później nie będziemy chcieli prezentować. Z uważnym patrzeniem wiąże się umiejętność kadrowania.

Naturalnym może się wydawać umiejscowienie obiektu w centrum kadru, jednak jest to pomyłka. By dodać fotografii interesującego wyglądu, powinno się wykorzystać technikę trójpodziału. Jeśli w trakcie robienia zdjęcia ujęcie nie wyszło się nam, nie ma przeszkód by postarać się skadrować go później w oprogramowaniu graficznym. Niestety to wyjście nie zawsze da nam zadowalające rezultaty. Nie obojętny jest aparat jaki posiadamy.
aparat
Twórca artykułu: Vernon Chan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Porządny sprzęt posiada wysoką rozdzielczość, co dostarcza zdjęcia w dobrej jakości i wpływa na uchwycenie większej liczby szczegółów.

Jeśli interesują Cię prezentowane w tym artykule kwestie i chcesz zobaczyć więcej informacji na tego typu temat - kliknij tu inżynieria systemowa.

Takim aparatem bez dwóch zdań jest eos 70d. Bez problemu sfilmujemy nim również wszelkie rodzinne uroczystości.


Nie tylko fotografia pozwala na zatrzymanie chwili

Ciekawym gadżetem jest również kamera gopro hero 3. Z jej przymiotów bez wątpienia skorzystają osoby pasjonujące się sportom ekstremalnym, albowiem ta kamerka jest bardzo niewielka i lekka, więc idealnie pasuje do kasku, etc. Dodatkowo jest wodoszczelna do 40 m.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie wartościowy, to sprawdź także ten udostępniony poniżej (http://www.firetms.com/pl/blog/program-dla-firmy-spedycyjnej/) tu materiał - on także będzie warty zainteresowania!

Jej konstrukcja pozwala na wiele zabaw z kątem nagrywania, a także daje wysoką jakość filmu, zarówno na ziemi, jak i pod wodą. Producenci zatroszczyli się też o jak najlepszą jakość dźwięku. Kamera ma wmontowane WiFi i slot na kartę pamięci.
21-02-23 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.