Straż pożarna - kilka słów o tym niebezpiecznym, lecz ważnym zawodzie

Ogień jest żywiołem, który to jest pod bardzo ścisłą kontrolą przez nas ludzi - pozbawiony tego nadzoru, z naszej codziennej pomocy człowiekowi ma możliwość stać się kataklizmem, zdolnym zniszczyć dosłownie każda rzecz na swojej drodze we wręcz rekordowym tempie.


monitor połączony z xbox one
Twórca artykułu: Craighton Miller
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Toshiba STOR.E ART 4
Twórca artykułu: 4Press.pl
Podpatrzone na: 4Press.pl


Przypadków, kiedy ogień niszczy wszystko na swojej drodze w obecnej chwili istnieje o wiele mniej, jednak do tej pory zdarza się, iż "wybucha" niszcząc, a nawet zabierając życie. Nie dziwi więc fakt, iż powstały specjalne oddziały przeznaczone do walki z nim na co dzień.


Niebezpieczeństwo związane wraz z ogniem jest naprawdę wielkie - pomimo naszej kontroli nad jego siłą, w rzeczywistości w jednej chwili możemy dosłownie poczuć, jak ten konkretny żywioł może dotkliwie poranić lub nawet i zabić, wystarczy, iż ledwo dotkniemy go, a nawet i najzwyczajniej nazbyt blisko do niego się przysuniemy. Pojedyncza iskra w złym miejscu może spowodować, iż wybuchnie pożar - niewiarygodnie często dzieje się tak w chwilach, gdy jesteśmy rozkojarzeni albo po prostu nie uważamy. Ogień naprawdę bardzo szybko się rozprzestrzenia - im jest on większy tym bardziej trudna jest z nim walka. Straż pożarna jest oddziałem, który to wzywamy za każdym razem, kiedy ujrzymy ogień w miejscu, gdzie być nie powinien. Tak jak policja walczy z przeróżną przestępczością, tak strażacy walczą z najbardziej śmiercionośnym spośród żywiołów.


Inne artykuły

Folie - z czego konkretnie są wytwarzane oraz jakie posiadają właściwości?

Przenośny dysk twardy My Passport® Slim™
Twórca artykułu: WD
Podpatrzone na: WD
Na przekór wszelkim pozorom zastosowanie folii w naszym życiu codziennym jest bardzo szerokie - często nawet nie zdajemy sami sobie sprawy, iż "w" lub "na" danej rzeczy ona ogólnikowo się znajduje.


Robota tego rodzaju nie jest dla każdego - by zostać strażakiem należy posiadać niewiarygodnie duże poczucie odpowiedzialności, być tak naprawdę niewiarygodnie odpornym na silny stres i niewiarygodnie często występującą presję. Potrafić podejmować szybko decyzje, oraz ponad wszystko być gotowym aby rzucić na szalę swoje życie, by bronić innych.
20-05-16 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.