Ubuntu Server - instalacja i także główne zadania na serwerze

Ubuntu Server to nic odmiennego jak darmowa dystrybucja GNU/Linux bazująca na Debianie. Utworzona jest do zastosowań serwerowych. Po instalacji jest w stanie mieścić pakiety serwera email, WWW, DNS, baz danych i wielu innych. Wgrywanie odbywa się w trybie tekstowym. Jest programem rozwijanym tuż przy Ubuntu, od jakiego różni się konfiguracją oraz plikami zainstalowanymi po niej.

Informatyk
Twórca artykułu: Harry Wood
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Serwer będzie wzmacniany przez około 5 lat, a więc decydując się na instalację tegoż systemu posiadamy gwarancję solidnej i pewnej pracy przez ów termin.

Czyżbyś miał chęć na więcej wpisów na opracowany tu temat? Zapraszamy więc do następnej strony - po prostu naciśnij to producenci kabli i przenieś się do naszego portalu.

Instalację Ubuntu Server 14.04 LTS jesteśmy w stanie uskutecznić korzystając z zapisanego na płycie DVD obrazu .iso, albo za pomocą złącza USB. Wyświetlacz powitalny instalacji pomaga dobrać sposób sprawdzenia Ubuntu 14.04, lub instalację systemu na dysku twardym notebooka.

Inne artykuły

Ciekawostki na rynku - co fascynującego możemy odnaleźć w marketach?

android samsung
Twórca artykułu: WD
Podpatrzone na: WD
Aktualnie fabrykanci wypuszczają na zbyt coraz to nowe produkty, żeby zachęcić konsumenta do ich kupna. Czasami są one pożyteczne, lecz czasem bezużyteczne. Co ciekawego możemy znaleźć obecnie w supermarketach?


Sprawdzanie nowinek da się zacząć od nowomodnych mebli.


Klikamy “Zainstaluj Ubuntu” oraz język Polski po lewej stronie okna. Wyświetlacz przygotowania do zainstalowania Ubuntu należy przygotować na partycji minimalnie 6.4 GB przestrzeni dyskowej plus podłączyć komputer do Internetu. Dalej czyścimy dysk albo go partycjonujemy, w zależności od ochoty. W następnej kolejności instalujemy, ustawiamy pozycję, język klawiatury i ustalamy tożsamość użytkownika.

Po uskutecznieniu wszelkich kroków, powinno się jeszcze poczekać na dokończenie powielania plików i konfiguracji pulpitu. Kiedy chodzi o pierwotne kroki, jakie da się stawiać na serwerze, to w pierwszej kolejności trzeba go ustawić. Po pierwotnym zalogowaniu na serwer dobrze jest od razu go zaktualizować poprzez wydanie odpowiedniego polecenia w terminalu. Po zamontowaniu odpowiedniego języka powinniśmy zaktualizować wciąż raz listę plików - firma tiktalik.
Informatyka
Twórca artykułu: Sylvain Kalache
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pożyteczną rzeczą jest protokół ssh, by w pokojowym zaciszu zdalnie, bezpiecznie łączyć się z naszym serwerem. Będziemy mogli zmienić nazwę hosta, jednak nie jest ona żądana do odpowiedniej pracy Ubuntu Server.

Zgodnie z filozofią Ubuntu, dostarczane razem z systemem oprogramowanie musi być wolne. Z tego podobnie powodu nie wszelkie standardowo dostępne w systemie repozytoria są uruchomione od razu po instalacji. Żeby zdobyć dopuszczenie do oprogramowania o zamkniętym kodzie, a w związku z tym do poważniejszej liczby programów, należy te repozytoria odblokować.
22-05-05 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.