Uniwersalny, lekki i poręczny obiektyw

Przy kupowaniu obiektywu, należy zwrócić uwagę na to, czy będzie on pasował do naszego aparatu. Prócz osprzętu pochodzącego od tej samej firmy, jakiej logo widnieje na aparacie, mamy jeszcze do dyspozycji propozycję wytwórców niepodległych.
Sigma to ekwipunek typowo amatorski. Obiektyw o tak wielkim zakresie ogniskowych, nie może być budową prostą. Obiektyw jest wyposażony w wyrazistą skalę ostrości, oraz leżące po lewej stronie przełączniki trybu pracy autofokusa, stabilizacji, oraz blokowania obiektywu.


Sigma to niezależny producent obiektywów, który od wielu lat konsekwentnie dziwi coraz to pionierskimi konstrukcjami. Sporo z nich to nadzwyczaj egzotyczne pozycje, które dla statystycznego fotoamatora pozostają wyłącznie nowinkami. Jest możliwość jednak wyszukać w ofercie Sigmy szereg bardzo przydatnych obiektywów właściwej jakości za względnie małą cenę. Produkują oni obiektywy z mocowaniami w wersji dla odmiennych systemów.


sigma 18 200
Twórca artykułu: Doug Kerr
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Sigma 18 200 to uniwersalny, lekki i poręczny obiektyw, dedykowany specjalnie do lustrzanek cyfrowych. Posiada wkomponowany silnik. Dzięki bardzo zaawansowanej budowy, obiektyw zachowuje dużą jakość filmu w pełnym obrębie ogniskowych. Dwa składniki o małej dyspersji SLD w zestawieniu z dwoma soczewkami asferycznymi przekazują idealną korekcję wszelakiego typu aberracji i zdeformowań.
Osobliwe wielowarstwowe powłoki antyrefleksyjne, jakimi pokryte są wszystkie soczewki, skutecznie zapobiegają powstawaniu wszelkiego rodzaju blików i flar. Obiektyw ma system wewnętrznego ostrzenia IF, dzięki jakiemu przednia soczewka nie obraca się w czasie ostrzenia. To umożliwia pewne używanie kołowych filtrów polaryzacyjnych.
21-01-06 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.