Urządzenia wzmagające wydajność i wydobycie

Istota ludzka, dążąc do poprawy warunków życia, do coraz to pełniejszego i bardziej łatwego zaspokojenia swoich potrzeb materialnych, zaczął obsługiwać się sprzętami, maszyneriami, a w końcu machinami.
serwer
Twórca artykułu: ell brown


widok - dom
Twórca artykułu: Sergey Galyonkin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Maszyna jest wytworem człowieka, zagwarantowanym do przeprowadzania pracy użytecznej kosztem energii. Bardzo trudna praca w kopalniach jest już w całości zmechanizowana przy użyciu ciężkich czerparek, koparek, zwałowarek, oraz przenośników. W kopalnictwie w coraz to szerszym obrębie stosuje się urządzenia, dzięki którym wzmaga się wydajność i wydobycie, również poprawia warunki bezpieczeństwa pracy.


Mining machinery używane w sztolni podziemnej, to machiny i urządzenia do urabiania, załadunku, odstawy i obudowy w przodkach eksploatacyjnych. Są to maszyny - tylko - niezawodne maszyny budowlane przesuwne, czy też kroczące. Maszyny i narzędzia do przeprowadzania wykopów roboczych, to maszyny samojezdne, bądź przesuwne. W górnictwie wykorzystywane są również maszyny stacjonarne, jakie za pomocą lin przewożą wiedzione na długości szybu naczynia wydobywcze z urobkiem, materiałami, lub ludźmi. Na podszybiu i nadszybiu znajdują się właściwe sprzęty robocze, zabezpieczające i sygnalizacyjne. Innymi narzędziami są maszyny do segregowania, wzbogacania i odwadniania, oraz transportu znajdujące się na powierzchni, w zakładzie przeróbczym. Są to maszyny stacjonarne.


Działanie i system kierowania muszą być przystosowane do człowieka.
Sposób obsługiwania urządzenia, prędkość jej działań, rozmieszczenie rękojeści i pedałów, oświetlenie, ułożenie sylwetki obsługującego posiadają wielki wpływ na dokładność i rytm pracy, jak również na zmęczenie obsługującego.
22-08-04 10:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.