W jaki sposób kultura ma wpływ na nasze postrzeganie najbardziej nowych technologii? Jak to wpływa na nasze życie?

Gdziekolwiek nie pojedziemy świat wszędzie wygląda coraz bardziej identycznie. Mamy tu na myśli określone sklepy, jakie są już właściwie w każdym państwie, identycznie zresztą restauracje. To wpływ globalizacji, i chociaż możemy tego nie preferować, to niekiedy jest to pomocne, jak trafiamy do miejsca, które znamy choć jesteśmy w zupełnie nieznanym miejscu. Mimo tego istnieją pewne różnice, jakie wpływają na to, że każde miejsce na świecie jest trochę inne.
To zachowania kulturowe sprawiają, iż tak faktycznie jest. Bez rozróżnienia na to, czy stołujemy się w tych samych miejscach, a może mamy te same przyzwyczajenia, jak kupujemy w sieci, to jednak każdy jest z innej kultury, z innego państwa i rodziny. Mogą się więc pewne zachowania powtarzać, ale kulturę ma się raczej jedną i ona determinuje nasze zachowanie . Przykładów można mnożyć, ale najlepiej to widzimy, jak się różnie podchodzi do zdobyczy cywilizacyjnych nowego typu, jak mem. Oczywiście, śmieszna to zdobycz, ale korzystamy z niej wszyscy, więc tworzy się pytanie, czy w każdym miejscu memy prezentują się identycznie?
komputer
Twórca artykułu: Highways Agency
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Serwis komputerowy Gdynia przyjedzie do klienta

Naprawienie laptopa to nie jest prosta sprawa
Serwis komputerowy Gdynia zajmie się każdym komputerem


Wiadomo, że nie, gdyż z jednej strony każdy wie co to jest mem, ale czy w każdym miejscu świata prezentuje się tak odmiennie.

Ten wpis posiada ciekawe informacje na omawiany temat - jeżeli masz chęć zdobyć więcej wpisów, to odkryj witrynę, która omawia podobne problemy.

Otóż nie, i tu właśnie widzimy, jak określone wzorce kulturowe na nas wpływają, czasami są one bardziej wspólne, lecz zdarzają się i bardzo odmienne (czytaj, co to jest mem). Idealnie to także widzimy w sytuacji nowych technologii, gdyż w jednym miejscu więcej osób wybiera komputery (laptopy używane sklep internetowy) z Windowsem, w kolejnym bardziej znane są komputery Apple. Podobnie w niektórych kręgach darmowe systemy operacyjne są jednymi godnymi polecenia, w kolejnym trudno sobie wyobrazić, ażeby nie płacić za taki system.


Każdy więc działa trochę inaczej, lecz nikt faktycznie nie może stwierdzić, iż robi to samodzielnie, bez wpływu innych, gdyż zawsze mają na nas wpływ wspomniane wcześniej wzorce kulturowe. Dzięki nim jesteśmy przywiązani do określonych działań i czujemy się bardziej komfortowo, zdarza się jednakże, że trochę jest nam zbyt ciasno w takim gorsecie kulturowym (sprawdź portal alterWEB). Zależnie od tego, w jakim środowisku żyjemy może być łatwiej lub trudniej się z niego wyrwać, by działać trochę inaczej.
21-10-25 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.