W jaki sposób samemu dokonać wyceny nieruchomości? Na jakie rzeczy trzeba zwracać uwagę?

Dostajemy dom w spadku po rodzinie w Warszawie, pewnie to czysto hipotetyczna sytuacja, natomiast dużo ludzi doświadcza takiej właśnie sytuacji. Najpierw jest radość. Cieszymy się z takiego stanu rzeczy, natomiast często po jakimś czasie myślimy o sprzedaży. Wtedy właśnie zastanawiamy się ile tak naprawdę może być warte to mieszkanie. W jaki sposób dokonać wyceny tego lokum? Rzecz jasna możemy zwrócić się do profesjonalistów z prośbą o wycenę, jednak to na pewno nie będzie darmowa usługa. Dlaczego nie spróbować osobiście oszacować ceny domu.

budynek mieszkalny
Twórca artykułu: Elliott Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jest kilka dobrych i sprawdzonych rad, jakie bez wątpienia pomogą nam otrzymać odpowiedź na nasze pytania. Tym bardziej jeżeli nie mamy noża na gardle i nie śpieszymy ze sprzedażą można spokojnie spróbować zrobić to samemu. Należy wiedzieć o jednej rzeczy. (nasza strona internetowa) Wartość nieruchomości to jedna rzecz, a cena za jaką możemy ją sprzedać to inna rzecz. Należy zwrócić uwagę na różne rzeczy. Między innymi na to jak wygląda sytuacja na rynku. Sprawdzić trzeba podaż na mieszkania. Trendy mają to do siebie, że ulegają zmianie.

Podaż raz rośnie, raz maleje, jeszcze innym razem przejawia niezmienną tendencję. Ważne jest aby obserwować tego typu zmiany. Wtedy można dajmy na to przewidzieć, że jeżeli obecnie ceny nieruchomości są bardzo niskie, a nam nie spieszy się ze sprzedażą to na pewno opłaci się poczekać jakiś czas na zmianę trendów na rynku. Może być tak, że lepiej na tym wyjdziemy. Wycena mieszkań do sprzedaży to dosyć spora ilość czasu spędzonego na poszukiwaniach w internecie, który na pewno zwróci się z nawiązką. (Rzeczoznawca majątkowy Wrocław) Należy porównać jak przedstawiają się ceny domów sprzedanych w naszej okolicy. Muszą to być takie domy, jakie są bardzo podobne do naszej nieruchomości. W sporym mieście jak Warszawa, raczej nie będzie z tym dużego problemu.


Inne artykuły

Czy obejrzeliśmy nowe mieszkania?

kuchnia z jadalnią
Twórca artykułu: Future PR
Podpatrzone na: Future PR
Musimy się namyślić jakie mieszkanie chcemy mieć. Musimy wiedzieć, że propozycje nieruchomości mogą się znacznie między sobą różnić, a co za tym idzie, musimy się dokładnie zastanowić, co chcemy uzyskać i która z nich ma szansę się okazać tą najlepszą dla nas.

Na pewno odnajdziemy całą masę ofert. Musimy spojrzeć z dużą dozą obiektywizmu na całą sprawę, gdyż często mamy tendencję do faworyzowania własnych rzeczy. Wydaje nam się, że są w pewien sposób lepsze, ładniej wyglądają itd. Tutaj natomiast musimy wykazać się obiektywną oceną takiego domu, cierpliwością oraz dokładnością. To jedynie część rad jednak dobrze jest od tego rozpocząć próbę wyceny i zobaczyć czy będzie jakiś odzew.

Jeśli masz ochotę zgłębić więcej danych na ten temat, to spójrz na opublikowany tutaj wpis a znajdziesz dodatkowe ciekawe informacje.

Jeśli nie, warto pomyśleć nad obniżeniem ceny.
22-08-04 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.