W jaki sposób technologia odmienia świat? Co ostatnimi czasy jest godne uwagi?

Rozwój technologii ma plusy i minusy, ale jakby tak się zastanowić, to większa jest ilość tego rodzaju dobrych stron. Po prostu każdy z nas korzysta z tego typu możliwości, bo ułatwiają życie, powodują, że życie jest bardziej wygodne.


Podzespoły
Twórca artykułu: Gareth Halfacree
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Co jakiś czas mamy nowe wynalazki, jakie dość szybko stają się normalnie dostępne. Przecież jeszcze nie tak dawno telefon komórkowy to było odkrycie, a dzisiaj większość ma smartfony.


kolorowe etui na telefon
Twórca artykułu: Elisa Fair
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Sposób na kamerowanie w ekstremalnych warunkach

Ludzie oglądający film w kinie
Twórca artykułu: Strelka Institute for Media, Architecture and Design
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ekstremalne sporty w ostatnim czasie zdobyły ogromną popularność, nie tylko dzięki możności doświadczenia przygody oraz poczuciu podniesienia adrenaliny


I tak to wygląda w dużej ilości sytuacji. Telefon komórkowy to było przecież coś na początku trudno dostępnego dla większości, jako zjawisko co było obecne jedynie w filmach. Obecnie jesteśmy w stanie się pośmiać z tego, jak wielkim zainteresowaniem cieszyły się “wielkie cegły”, co oznacza pierwsze, znaczących gabarytów, telefony komórkowe.


Tego rodzaju przykład jest oczywisty dla każdej osoby, lecz w tym wpisie skupimy się na czymś bardzo aktualnym, co też jeszcze parę lat temu pozostawało w sferze marzeń, a obecnie staje się realne dla coraz większej ilości osób. Takim czymś są na pewno filmy z drona, jakie zrewolucjonizowały nagrywanie różnorakich filmików, czy to w dziedzinie profesjonalnej czy w większym stopniu amatorskiej (filmuj z drona). Dzięki temu nie trzeba wynajmować ekipy z helikopterem, ponieważ bez problemu nakręcimy ujęcia z dużej wysokości.


Ale drony to nie wyłącznie wsparcie w tego rodzaju działaniach, gdyż przecież dzięki dronom polepsza się poszukiwanie zaginionych osób. Przy ich pomocy jesteśmy w stanie jak najbardziej znaleźć zaginione osoby.


Można sprawdzać duży teren, więc to co kiedyś wymagało aktywności dużej ekipy, obecnie jesteśmy w stanie przeprowadzić za pomocą drona (zdecydowanie więcej odnajdziesz na tej stronie). Jak widzimy więc taka technologia zapewnia więcej dobrego niż złego, nie ma tu żadnych wątpliwości.
19-11-08 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.