Jak w legalny sposób przeprowadzić kasację samochodu?

Zdarzają się takie sytuacje, kiedy nasz samochód jest już w takim stanie, że absolutnie nie nadaje się do niczego. Pozostaje nam wówczas jedynie kasacja. Należy wiedzieć jaki sposób tego procesu jest legalny i gdzie możemy dokonać kasacji zgodnej z prawem. Przepisy są jednakowe dla wszystkich miast w Polsce, bez związku z nazwą miejsca, czy jest to złomowanie pojazdów Wrocław lub auto złom Legnica.

SamochódSamochód (poznaj szczegóły), który nie jest już zdolny do jazy można zezłomować w specjalnych punktach. Oczywiście możemy spróbować sprzedać pojazd komuś, kto chce go wyremontować i nadal używać i wtedy mamy możliwość zyskania największej sumy pieniężnej. Zajmiemy się jednak przypadkiem auta, które z pewnością nie nadaje się już do niczego i jedyną metodą pozbycia się go jest złomowanie. Należy wiedzieć, że punkt, gdzie zezłomujemy pojazd nie może pobierać opłat. Ma takie prawo tylko wtedy, kiedy samochód waży dużo mniej, niż jest to ujęte w dowodzie. Wówczas dopłacamy za każdy kilogram poniżej normy. Więcej na .

Inne artykuły

Czas na zmiany powiązane z twoją posiadłością? Poproś o radę eksperta, zanim pochopnie podejmiesz decyzję.

Wycena majątku
Twórca artykułu: dhub limited
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Egzystujesz już we własnym domu od kilkunastu lat. Przypuszczalnie masz ochotę dokonać jakichś zmian w swoim życiu, istnieje możliwość, że chciałbyś być bardziej dynamiczny bądź zwyczajnie wynieść się do innego miasta. Zastanawiasz się jednak co uczynić ze swoim domem. Masz dwa rozwiązania: wynajem albo sprzedaż.


Złomowanie samochodów
Twórca artykułu: Koziro Hasegawa
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kiedy udajemy się do omawianego punktu, musimy mieć ze sobą niezbędne dokumenty, przede wszystkim jest to dowód rejestracyjny, w różnych przypadkach może to być także upoważnienie, jeżeli nie jesteśmy właścicielami, czy inne formularze zatwierdzające dane pojazdu. Kiedy oddamy samochód do stacji demontażu, otrzymamy dokumenty, które poświadczają unieważnienie tablic i dowodu rejestracyjnego. Jeśli już posiadamy powyższe dokumentacje, możemy udać się do wydziału komunikacji w naszej gminie i wypełnić wniosek o wyrejestrowanie samochodu. Mamy na to 30 dni. W dodatku warto potwierdzić legalność działania stacji. Każdą możemy odszukać na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Za pomocą wyszukiwarki upewnimy się, że wybór stacji jest prawidłowy. Niezgodne z prawem złomowanie Wałbrzych jest wysoko karane. Można otrzymać mandat na kwotę nawet 30 tysięcy.
Warto także wiedzieć, że za odpowiednio skasowany samochód, właściciel powinien otrzymać pieniądze. Aktualnie niemal wszystkie oferty zobaczymy w Internecie. Tak samo jest w wypadku tak zwanego auto złomu. Wystarczy po prostu szukać stacji w miejscu zamieszkania. Jeśli interesuje nas kasacja pojazdów Kraków, Kielce czy Warszawa, sposób poszukiwania jest taki sam.

Gdy nasz samochód wymaga kasacji, musimy mieć świadomość, że nie możemy przeprowadzić tego procederu w każdym miejscu. Jeżeli chcemy, aby wszystko było w pełni legalne, warto zapoznać z ogólnymi wymogami.

Podobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, poczytaj użyteczne tematy, które z pasją zaprezentowaliśmy w najnowszym artykule.

W związku z tym bez problemu pozbędziemy się zbędnego pojazdu. Dodatkowo możemy otrzymać za to pieniądze. Warto korzystać z takiej możliwości.
20-03-11 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.