Jakim sposobem wybrać stosowny komp stacjonarny do gier?

Wybierając komputer do gier wypada zwrócić baczną uwagę na kilka znaczących rzeczy. Jeżeli pragniemy mieć faktycznie dobry komputer stacjonarny do gier to z pewnością musimy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Komputer, jaki ma służyć do grania głównie musi mieć właściwą kartę graficzną, mocny procesor, pamięć RAM, oraz także skuteczny zasilacz oraz chłodzenie.


rozrywka
Twórca artykułu: Kevin Jarrett
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Właściwa karta graficzna w kompie oddziałuje na lepsze wyniki poglądowe wyświetlane na ekranie monitora. Kolorystyka oraz jej jakość jest wówczas na najwyższym poziomie, a takie szczegóły są niesłychanie znaczące w toku grania w gry. Najświeższe gry komputerowe czasem są niesłychanie wymagające, wskutek tego jeśli potrzebujemy, żeby nasz komputer nadawał się nie tylko na starsze, ale też nowsze edycje gier - wybierzmy odpowiednią kartę graficzną. Musimy też zwrócić uwagę na procesor, bowiem mocny procesor (podobnie jak karta graficzna) wpływa na pozyskanie lepszej jakości. Warto wybrać kartę i procesor, jakie będą charakteryzować się pokrewnymi parametrami i będą ze sobą zgodne.
Dobre komputery do gier powinny posiadać również stosowną pamięć RAM - oferta na jaka oddziałuje na efektywność gier oraz ich płynność. Ważkim fragmentem jest także chłodzenie komputera, które zezwala na utrzymanie małej temperatury wszelkich podzespołów. To ważny element, w szczególności jeśli gramy długo i nagminnie. Chłodzenie powinno odbywać się w środku obudowy komputera, i także osobno na karcie graficznej i przy procesorze.

sprzęt do gier
Twórca artykułu: Intel Free Press
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zasilacz jest także ważkim podzespołem. Kupując zasilacz do komputera, powinniśmy zwrócić uwagę na jego moc, jaka powinna być dobrana do karty graficznej i do procesora. Sprawność zasilacza wpływa na ilość energii, która jest dawana do podzespołów, dlatego wskazane jest wyłonić dobry zasilacz o właściwych parametrach technicznych. Co więcej zasilacz również powinien mieć oddzielne chłodzenie. Na rynku odnajdziemy teraz wielki asortyment podzespołów ofiarowanych do komputerów do gier.
19-03-09 07:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.