Wibrometr oraz wibrograf - czym konkretnie się odróżniają oraz jakie konkretnie mają zadania?

Nasz dzisiejszy temat, czyli wibrometr, jest to przyrząd, który to posiada za zadanie robić dokładne pomiary informacji, związanych z ciałami drgającymi. Ukazuje on je wraz z pomocą tak nazywanego "urządzenia wskazówkowego", z którym to tworzy jedność.
aparaty
Twórca artykułu: 4Press.pl
Podpatrzone na: 4Press.pl


Po takiego typu opisie zapewne pierwsze co widzicie w głowie, to jakieś wielkie urządzenie, które to robi pomiary dla przykładu jakiegoś niespokojnego wulkanu, wypluwając z siebie paski papieru wraz z narysowanymi falami drgań. Otóż ten konkretny opis pasuje, jednak do urządzenia, które przezywamy "wibrografem".


Wibrograf i wibrometr to jak można zauważyć po odczytaniu wstępu urządzenia przeznaczone do mierzenia drgań. Mają one jednak kilka rzeczy, które je odróżniają, wśród nich znajdziemy przede wszystkim to, iż mają przeróżne rozmiary.

Nasz tekst wydaje się być ciekawy? Masz ochotę na następne wątki? Zatem nie wahaj się i kliknij po szczegóły (http://rfid.zone/latwiejsze-sledzenie-palet-dzieki-rfid/) w ten link.

Wibrograf jest to zwykle dość spory sprzęt, który "wypluwa" z siebie informacje w formie wykresów (albo pokazuje je na monitorze), podczas gdy wibrometr jest to dość małe urządzenie - można by wręcz powiedzieć, że jest to urządzenie kieszonkowe, które to mamy możliwość wziąć ze sobą tak właściwie w każde miejsce. Takiego typu ręczny miernik wibracji i drgań, jest idealny do takiego typu rzeczy jak diagnostyka - dzięki temu, iż jest to sprzęt w pełni elektryczny i o nie dużych gabarytach, nadaje się do dość konkretnej roboty, a możliwość jego naładowania jest dodatkowym bonusem do jego przydatności. Warto dodać, że poza standardowym wibrometrem powstał też wibrometr typu laserowego - najbardziej ogromnym jednakże zaskoczeniem jest wibrometr przeznaczony na androida.
Jest to w rzeczywistości zwykła aplikacja, która pozwala na pomiar drgań, choć oczywiście nie jest tak efektywna co normalny podręczny sprzęt tego konkretnego typu.
22-06-08 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.