Z czego się składa system wizyjny?

System wizyjny, podobnie jak wzrok u osób, służy do „otrzymania informacji o otoczeniu". Naturalną kontynuacją zdobycia danych jest jej przetwarzanie i podjęcie właściwej decyzji.
Z punktu spostrzegania technologicznego: system wizyjny jest to kamera plus elektroniczna maszyna cyfrowa.


hikvision polska
Twórca artykułu: Matt Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Ponieważ w systemie wizyjnym nośnikiem informacji o obiekcie jest światło, więc albo przedmiot sam musi wysyłać właściwe światło bądź musi zostać stosownie oświetlony. Toteż do głównych komponentów systemu wizyjnego przynależą: oświetlacz (jeśli przedmiot sam nie świeci), obiektyw (względnie z filtrami), kamera, elektroniczna maszyna cyfrowa z oprogramowaniem. Bezdyskusyjną wartością systemu wizyjnego Hikvision Polska jest ciągłość pracy 24/7, bez zmęczenia i urlopu. Negatywem jest – wierna realizacja zakodowanej w nim koncepcji a także algorytmu. Również jeżeli są one słabo dopracowane albo błędne.


hikvision ip
Twórca artykułu: bobbi vie
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


O ile przedmiot świeci samoistnie czy jest oświetlony przez niezależne, stabilne źródło światła – dodatkowy oświetlacz może być zbyteczny.


Kamera Hikvision IP sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagany jest w najwyższym stopniu zaawansowany monitoring wizyjny. Nic więc zadziwiającego, że systemy oparte właśnie na tych Urządzeniach są tak ogromnie popularne w USA, Wielkiej Brytanii czy Danii. W asortymencie sklepów znajdziemy m.in. modele kompaktowe, modele tubowe, szybkoobrotowe oraz pozostałe.
W większości wypadków urządzenia do monitoringu tej marki wyposażone są w praktyczną funkcję dzień/noc z mechanicznie poruszanym filtrem podczerwieni, co intensyfikuje wyrazistość obrazu nawet po zmroku. Detektory ruchu są bardzo praktyczne, bo umożliwiają rozpoczęcie notowania po przyuważeniu ruchu.
20-03-11 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.