Zasady działania a także montaż centralnego odkurzacza

Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na zainstalowanie centralnego odkurzacza w budynku. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania oraz w jaki sposób poprawnie go zamontować.
Tradycyjne przenośne elektroluksy wydmuchują zasysane powietrze w pobliżu odkurzanego punktu, co niezmiernie komplikuje skuteczne sprzątanie. Nawet owe zassane przez odkurzacz zanieczyszczenia mogą się ponownie znaleźć w domu – filtr nie zatrzyma wszelkich. Tradycyjne elektroluksy tak bywa bardzo hałasują. Centralne odkurzacze owych wad nie mają. Naturalnie nie oznacza to, że są doskonałe: są kosztowniejsze jak też nastręczają wykonania specjalnej instalacji, którą należy w jakiś sposób ukryć w ścianach, pod posadzką bądź nad stropem. Można go uznać za luksus, lecz taki, na jaki wiele osób może sobie pozwolić.


Informatyka
Twórca artykułu: onnola
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


cena
Twórca artykułu: Piotr Drabik
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Najistotniejszą częścią systemu centralnego odkurzania jest tak zwana jednostka centralna. Do jednostki dołączone są sztywne rurki poprowadzone do zamontowanych w ścianach gniazd ssących. W trakcie odkurzania używa się giętkiego węża, jakiego końcówkę wkłada się do pobliskiego gniazda. Jednostka centralna jest odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Lokuje się ją poza mieszkalną częścią domu. W kompaktowej wersji zawiera napęd z turbiną wytwarzającą podciśnienie, separator separator amalgamatu zanieczyszczeń a także zbiornik, w jakim się nagromadzają. Gniazda ssące najodpowiedniej rozparcelowywać w centralnej części budynku.
W większości wypadków do obsługi całego piętra starczy jedno gniazdko. Podczas odkurzania używa się giętkiego węża, jakiego końcówkę wkłada się do najbliższego gniazda.
20-03-13 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.